mosoj

Už jste dostali vyúčtování elktřiny ?

Já ano a jsem velmi příjemně překvapen výsledkem činnosti Státního regulačního úřadu pod vedením Aleny Vitáskové, která bohužel ale musí mít nyní osobní ochranu.
Jsem stále u ČEZ. Pokus o přechod k alternativnímu dodavateli mně nestál za to, vždy to dělalo rozdíl max. pár stovek za rok.

Mám nízký a vysoký tarif. Loni jsem měl spotřebu v nízkém tarifu cca 2400 kWh a ve vysokém 1600 kWh. Celkem mívám spotřebu dohromady kolem těch 4 MWh/rok. Jen ten poměr se postupně mění v neprospěch nízkého tarifu . Prostě dálkové ovládání dělá divy ve prospěch dodavatele.

Ale abych jenom nenadával.
Letošní vysoký tarif klesl z 5,47 Kč/kWh na 4,71 Kč/kWh a
nízký tarif z 2,23 Kč/kWh na 1,91 Kč/ kWh.
Stálá platba klesla z 200 Kč/měsíc na 195 Kč/měsíc .

Při těchto cenách a mojí spotřebě ušetřím letos 2000 Kč na elektřině.
Další 2000 Kč ušetřím již druhým přechodem k jinému dodavateli plynu.
jestli mně ale stávající dodavatel nenabídne stejnou, nebo lepší cenu. Už se ozval, že mně pošle individuální nabídku.

Další citelnou úsporu jsem udělal u mobilního operátora T mobil se kterým jsem vyjednal individuální tarif 220 min za 290 Kč/měsíc. To jest při využití celého paušálu cena 1,31/ min. V paušálu je zahrnuto ještě 700 SMS zpráv zadarmo a 300 Mb dat a po 19.oo volání do sítě T mobile zadarmo.

Pokoušet dodavatele o změnu tarifu se určitě vyplatí.

Zajímalo by mně jak jste na tom letos u jiných dodavatelů.

Všechny ceny uvádím s DPH !

Nejlepší odpověď
anonym

Sepisování elektřiny dělají okolo posledního ledna, takže během února přjde vyúčtování.Mám vytočeno 2000kWh v normálním tarifu (vysoký tarif nemám) a jsem stále u ČEZu.A protože si elktřinu hlídám, tak mám spotřebu každý rok skoro stejnou (+ –100KWh, podle toho kolik řežu dřeva cirkulárkou).Takže nikdy nejsem překvapen výší spotřeby a ni doplatkem či přebytkem (během roku se dívám na elektroměr a poměřuji spotřebu).
Jsem u T-mobilu a provolám asi 300 Kč za půl roku, takže vůbec neřeším jestli přestoupit jinam nebo ne.Co nejvíce hovoru s příbuznými a známými uskutečňujeme přes Skype a pokud volám někam jinam, tak hovory zbytečně neprodlužuji nebo se snažím všechno řešit emailem.

Další odpovědi
suaeda

Ceny elektřiny v průběhu minulého roku šly ve světě dolu. Některé zprávy říkají až o 50%. Bohužel v domácnosti mi při vyúčtování vyšel pokles cca o 10% za spotřebované MW. Co se týče zajištění služeb týkající se dodávky (stálé poplatky za elektroměr, jistič atd.), tak zde zůstaly ceny stejné.
Mobilní operátory jsem nedávno obešel. První co nabízejí, jsou jejich běžné balíčky z katalogů. Stačí se však zmínit o cenách virtuálních operátorů a okamžitě začínají všichni tři naši operátoři hodně dobře licitovat směrem dolů. Nejvíce mi vadí současný trend balíčků. Tj společně volné minuty a internet. Důvodem je, že většina aplikací od androidu, která ač to k chodu nepotřebuje, tak si zjišťuje veškerá data ohledně telefonování, seznamu čísel, SMSky a další údaje v přístroji. Měl jsem tedy na operátory specifický požadavek zda by nešlo udělat rozumné paušály dva. Volné minuty jen do mobilu a do tabletu jen internet. I tyto dva rozdělené paušály mi byli schopni nabídnout za slušné ceny.

Sůwa

Mám plně elektrifikovanou domácnost s tarifem D20 komfort, průměrná spotřeba ( VT 140 KWh, NT 6500 KWh ) je již mnoho let stejná. Celkové vyúčtování pokryly zálohy + příspěvek od dodavatele PRE 500,– zůstal v přeplatku. Pro příští období by se měly snížit celkové roční náklady cca o 2000,– hlavně dík snížení ceny za nízký tarif. Neměním.
U mobilního operátora Vodafone jsem přešla na tarif pro volání a SMS do vlastní sítě zdarma a hlavně jsem z mobilního připojení k internetu přešla na pevné ADSL. Cenově je to sice o něco vyšší, ale má to pro mne jiné výhody.
V zásadě jsem spokojená, nic měnit nehodlám 🙂

zzzzz

U nás se el. odečítá až v srpnu. Ale u mobilního operátora jsem si vyhádala neomezené volání za 499kč i s DPH 🙂

Michálek1245

Dostali jsem a jako řešíme teď to, abychom změnili dodavatele elektřiny. Už se nám jeden dodavatel elekřiny líbil, tak s ním teď jednáme o nějakých podmínkách a hlavně možnostech fixace. Protože bych to chtěl fakt jako udělat tak, aby nám to za rok zase nevylezlo na nesmysl nahoru. Šílená situace.

bolak

zzzzz: já provolám průměrně 7 korun, a když mě tudle odchytli na ulici potulní přemlouvači v kravatách, že jestli bych neměl zájem o novýho operátora, že jak by se mi líbilo kdyby mi ušetřili pár korun, a já jim řek že to by se mi tůze líbilo, tak po třiceti minutách prezentace, kdy vyšlo najevo že provolám měsíčně jen 2–3 minuty, jsem byl prosím poslán do prdele :_(

zzzzz

🙂 Boláku to já si tak jednou vyslechla půl hodinovou telefonní prezentaci s nabídkou plynu a pak jsem jim řekla, že k nám nebyl ještě plyn zaveden 🙂 Také se na nich ráda bavím 🙂 Nechápu, proč si nenajdou opravdovou práci .-)

mosoj

Stříbrný

zzzzz

Jsou v tom nějaká data?
To mně také nabízeli, ale to já neprovolám. Takže
bych jim platil zbytečně nevyčerpané peníze.

Já měl vybraný ten Fajn . Ten vycházel na 1 Kč min, ale bez dat.
Navíc komunikace s operátorem byla taková neslaná, nemastná . Telefonicky to nešlo. Jak bych třeba při ztrátě telefonu v neděli zablokoval účet !!!

zzzzz

S internetem mi to nabízeli za 699, já internet v mobilu nepotřebuji. A provolám opravdu hodně, takže ten tarif je pro mě úplně 🙂

Teď mám ještě dobíhající jiný tarif, s internetem, za 2 týdny mi konečně končí. Můžu říct, že jsem na ten internet najela snad 5× a to ho 2 roky platím ☹

gagaga

k tematu :
proc jste " Stříbrný " ?
:o)

  • iv-

mosoj

Iv. Buď proto že jsem byl degradován, nebo proto, že začínám mít stříbrné vousy i vlasy.

gagaga

mosoji, mam vas rada, nerada bych vas zarmoutila…ale tomu se rika : sediny
o stribru jsem jeste jakteziv neslysela :p

  • iv-

anonym

pro gagaga
Eva a Vašek zpívají o stříbru.Písnička se jmenuje STŘÍBRO VE VLASECH a najdete ji zde http://www.you­tube.com/resul­ts?search_que­ry=st%C5%99%C3%AD­bro%20ve%20vla­sech&sm=12