Džanička

Už jsem se na tuto otázku jednou ptala.. Když potřebuji sepsat věci v bytě, aby je nezabavil exekutor, stačí to takto???

Např.. Kuchyňská linka 3 kusy s příslušenstvím (nevím jestli mám vypsat i všechno nádobí co v lince mám nebo stačí jen to příslušenství), elektrický sporák Siemens, chladnička Whirpool, televizní stolek, televize Hiundai, automatická pračka atd. atd.. Stačilo by to takto, aby to exekutor uznal, že věci patří do bytu, a ne dlužníkovi????? Děkuji za rady..
Doplňuji:
baghira, tak to nemáte pravdu s tím, že by si to mohl napsat každý, protože ten majitel bytu musí přeci sepsat věci v bytě a podepsat se k tomu, že jsou jeho a dává je k dispozici do pronájmu..

Nejlepší odpověď
baghira

Myslím, že nějaký seznam exekutora nezastaví – to by si mohl napsat každý.

Docela podrobně je to řešené tady:
http://www.pe­nize.cz/18232-exekuce-majetku-a-prava-tretich-osob-zabavovani-cizich-veci
Doplňuji:
Jo takhle, vy ten byt pronajímáte i se zařízením, no tak to je jiné kafe, to jste měla říct hned :)

Seznam by měl být přílohou k nájemní smlouvě, podepsaný nájemníkem, a věci by měly být identifikovatelné (tím nemyslím popisovat kdejaký hrnec, ale třeba u spotřebičů uvést výrobní číslo, pokud ho mají).

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/18232-exekuce-majetku-a-prava-tretich-osob-zabavovani-cizich-veci

Další odpovědi
Michal Kole

Pokud Vám exekutro zabaví něco co je vaše a dlužníka, musíte si pro ni dokonce sami doject a nikoho nezajímá, že Vás to něco stojí, podle zákona exekutor postupoval správně

http://zpravy­.idnes.cz/nepra­vem-mu-zabavili-prehravac-jede-pro-nej-na-druhy-konec-ceska-psh-/domaci.aspx?c=A101227­_120948_plzen-zpravy_alt

panenka

jelikož se věnuji finančnímu poradenství a pomáhám lidem kteří se ocitly ve špatné fin.situaci a nedokážou své pohledávky splácet vždy jim doporučuji aby sepsali se svým majitetem Smlouvu o tom co je vše v bytě a že to pronajímá včetně vybavení pokud možno je také dobré aby od tych spotřebičů měl účtenky .Tu smlouvu že vše co je v bytě nebo v domě podepište obá a nechte notářsky ověřit.Má kolegyně říká a v tomto s ní musím souhlasit,že je taky dobré když se spotřebiče kupují a hradí se kartou protože na výpisu je pak potvrzeno že to nekupoval ten co má fin.potíže.