ptáč

Už je to venku; telefony odesílají data do Číny. Mohu reklamovat takový mobil?

Po nainstalování firewallu do androidu jsem zjistil, podle IP, že se mobil připojuje na Čínský server. Psali o tom na novinkách v sekci Pc.
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dostal-se-mi-vir-do-mobilu

Nejlepší odpověď
Emefej

Když o tom psali na Novinkách, tak to bude zcela jistě zaručená zpráva a reklamaci bez problémů uznají.

Další odpovědi
Quimby

Co znamená, že se připojuje na čínský server? To, že si stáhneš nějakou čínskou aplikaci a ta se připojuje na čínský server je celkem logické, ale není to důvod k reklamaci.
Doplnění: nevím jak to s tím souvisí, ale to co píšeš v odpovědi, tak ta složka baidu je samozřejmě aplikace a každá aplikace si někam musí ukládat data, kdybys hledat, tak jich najdeš mnoho, které to dělají.