willem51

Už dlouhou dobu přemýšlím o odchodu ze světa aniž bych páchal sebevraždu… je v čr možnost dárcovství například srdce?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Dárcovství orgánů je povoleno jen od člověka uznaného klinicky mrtvým. Jako myšlenka ( když odhlédnu od etiky ) to není špatné, sebevrazi se všelijak poškozují a takhle by mohli být ještě po smrti prospěšní, rozbráni na náhradní díly.

Další odpovědi
anonym

Obávám se, že něco takového tu neexistuje. To myslíte jako tak, že byste napsal nemocnici sms: Najdete mne tam a tam a s mým tělem si dělejte, co chcete, protože já už ho nechci ani nepotřebuji?
Až mne z toho zamrazilo. Nemáte náhodou taky depresi?
Každopádně to chce odborníka z oboru psychologie, ne-li psychiatrie. Máte hodně nezdravé myšlenky. Buďte tak hodný a zkuste to konzultovat s lékařem. Ten Vám určitě vysvětlí i možnosti dárcovství orgánů.

zzzzz

V čr platí tzv. předpokládaný souhlas. To znamená, že pokud někdo zemře, a jeho orgány jsou použitelné, jdou okamžitě potřebným. Ten kdo se dárcem stát nechce, tak se musí registrovat na ministerstvu zdravotnictví. Orgány se také neodebírají lidem, kteří jsou v rizikových registrech např. rakovina HIV, hepatitida, drogy atd. Musím ale říct, že tvoje otázka je šílená. Opravdu by si měl navštívit psychologa. Vždyť život je krásný, každý je chvíli dole a chvíli nahoře. A o tom to je, pokud by se nám v životě pořád jen dařilo, tak by jsme nebyli vůbec šťastní, protože by jsme si ani neuvědomovali, že se nám daří. Života si musíš vážit!

tatanka

V ČR toto za života možné není.

anonym

Nevim jak je to v ČR, ale v zemi ve které žiju já nosim u sebe takovou speciální kartu s mým podpisem, na které je napsáno, že pokud se mi stane nějaká nehoda a zemřu, tak jsou moje orgány okamžitě k dispozici potřebným. Podívej se na českém internetu, hledej informace, třeba to jde i v ČR.
Jinak na to nemysli a užívej si, život je stejně krátký, tak na co ho ještě zkracovat! Určitě ještě můžeš někomu udělat radost v životě, někdo jí může naoplátku udělat Tobě, něco nového ještě můžeš objevit, něčemu lépe porozumět, něco nového se naučit. A to za to stojí.

Illines

A coakle darovat spermie?Aby se cechackove rozsirili.Jses a budes uzitecny.

venkovan

Kam bys chodil. Srdce si nech a zkus se zachechtat na ten podivný, tajemný svět. Ber to s úsměvem. o ničem jiném svět není.