dust8

Už byl něčí prach z urny rozprášen do vesmíru?

Ví se kdo a kdy a proč?

Odpovědi
anonym

Ne takto doslova. Existují firmy které za 60 tis Kč vystřelí malou část popela zesnulého na oběžnou dráhu a za 300 tis dokonce na měsíc. Ale má to hned několik háčků. Především právě tu skutečnost, že tam letí jen maličký zlomek popela (ekvivalent možná tak malíčku u ruky), další podivnost takového obřadu spočívá v tom, že po dvou letech z oběžné dráhy padá tato schránka zpět do atmosféry kde popel (znovu) shoří … tohle snad není smuteční obřad, ale jen cirkusová estráda. Možná to některým pozůstalým pomáhá lépe se se ztrátou vyrovnat, asi jako když si z popelu zesnulého nechají vyrobit umělý diamant :-/, ale mě osobně to už připadá jako maličko nedůstojné zacházení s někým koho jsme přece měli rádi. Na to abyste si na příbuzného, který bohužel už splynul s bioflorou této planety rádi zavzpomínali, přece nepotřebujeme s jeho popelem (nebo jeho částí) dělat takovéto absurdní machinace.

Je to nicméně docela běžné, takže opravdu nejde o ojedinělé případy které by mělo smysl jmenovat, jsou to už přinejmenším stovky lidí, kteří toho využili …

cochee

Ví se to třeba (ovšem v mezích ge0rgeho odpovědi) o Genem Roddenberrym, resp. jeho části ostatků. A myslím, že byl dokonce první.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ge­ne_Roddenberry