Drap

Uvítali byste u nás ministra osamění?

Z netu: Britská premiérka Mayová jmenovala současnou ministryni sportu zároveň „ministryní osamění“. Tato nová funkce bude zahrnovat řešení problémů, souvisejících se „samotou“, která trápí devět milionů obyvatel Velké Británie.
Mne osobně to tak trochu překvapilo.

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda je zrovna nutná ministryně, ale zřejmě péče o seniory, kteří jsou většinou sami, funguje jinak než u nás. Nejde jen o seniory, ale i o mladší kategorie.

Je pravda, že někdy je člověk sám i mezi lidmi. Nejde přímo o samotu, ale o osmanění, chybí blízkost známých tváří, jejich porozumění. Myslím si, že občasná samota je prospěšná., osamění nikoliv …

Zřejmě bude ministryně dozírat na činnost organizací, agentur atd., na něž se obracejí lidé, kteří nikoho nemají a chtěli by se s někým setkat, podělit o své zážitky, něco se třeba naučit.

Někdo miluje samotu, ale bojí se osamění … Další to vidí jinak.

Např. Nicolas Chamfort
„Člověk je o samotě šťastnější než ve světě. Není to proto, že v osamění myslí na věci, ale ve společnosti musí myslet na lidi?“

Další odpovědi
Mc Merkurion

… ale to se týká britů, ty trpí teďkon osamocením po brexitu …

ten který je

Neuvítal.Zbytečných úředníků máme už habaděj.

Kepler

Proč ne, jako melouch by se to mohlo přifařit k jinému resortu, ale vhodnější by to bylo k sociálnímu. Ono to myslím spolu částečně souvisí.

anonym

Každý kdo tu odpovídá každý den na otázky je podle mě moc osamocený, jinak si nedokážu vysvětlit jak může někdo každý den sedět u webu a být nonstop na odpovědi.cz…ale díky za ně 🙂 díky za tu samotu u nich 😁 takže ne ne, žádnou ministryni samoty, potom by tu nikdo neodpovídal 😁

johana 56

Ne.
Myšlenka je to líbivá, pro politickou kariéru možná prospěšná…
Navrhování nových funkcí a výhodných postů není problém, když to státní kasa utáhne.
Bývá jednodušší navrhnout něco navíc, než pátrat po příčinách, proč nefunguje již volené s kompetencemi problémy řešit a nenechat je narůstat…

  • – – – – – – – – –

Souhlasím s tím, že osamění je zlé.
Bydlím v malém městečku. Místní Centrum sociálních služeb včetně charity a SPCCH fungují perfektně. Správní lidé na správných místech…
Pořádají se neformální setkání (nejen) seniorů, kulturní a společenské akce, výlety, pěší túry, senioři neodmítají ani kurzy ovládání nové techniky, aj. Nechybí pravidelné poradny s odborníky.
Z osamělých se stávají spojenci, nabízející pomoc dalším.

Myslím si, že takový přístup je mnohem účinnější než přidávání křesel a přehazování si ¨horké brambory'. Nový tým v roli dozorce či prostředníka za stolem nenahradí práci v terénu…

marci1

Určitě. Osamění je v současné době problém stále více lidí, a nejen starších. Dokonce jsem četla, že více osamělých lidí je kolem třicítky, než lidí přes 55 let. Virtuální svět netu lidem pocit osamění nenahradí. Lidé potřebují s ostatními mluvit (ne chatovat), scházet se, kulturně, společensky, sportovně se vyžít. Virtuální „kamarád“ nám toho skutečného, živého nenahradí.Osamění také nesvědčí našemu zdravotnímu stavu. Možná, že funkce ministryně osamění by mnoha osamoceným lidem pomohla, byli by šťastnější, zdravější. 🙂

aliendrone

NE!!!! )))):-(((

Kde jsou ty podělné řečičky o tom, kterak se člověk musí starat o sebe sám? Kam zmizeli ty stížnosti, že bolševik utíral občanovi prdel a dělal vše za něj – zajišťoval mu práci a vůbec…???

Chápu snahu vládních darmožroutů, chápu snahu neužitečné státní byrokracie zajistit/vytvořit si pro sebe nová, dobře honorovaná koryta, ale NECHÁPU, že by s něčím takovým mohl souhlasit SOUDNÝ člověk!!!

Jestli se někdo cítí osamělý, tak je to JEHO PROBLÉM!!! Co když se bude někdo cítit žíznivý – zřídíme ministerstvo pro řádné CHLASTÁNÍ??? VZPAMATUJTE SE LIDI!!!!