zjentek

Uvítali byste podobné informace?

Když si kupuji třeba smetanu, uvítal bych na balení od výrobce informaci, kdo mu dodal mléko (a tím nemyslím dopravce). To je celé, víc bych toho vědět nepotřeboval. Jen původ suroviny. Zkrátka by se mně líbilo, kdybych věděl, z jaký je to mlíko krávy, abych si mohl nějak zjistit, čím byla krmená a co do ní píchali. A to dnes zjistit nemohu, konkrétně u mléčných výrobků.

Přitom třeba z vajec dnes musí být jasně patrné, z kterýho chovu slepic pocházejí a dokonce, jak se tam ke slípkám chovají, což deklaruje konkrétní označení na vejci.

Na druhou stranu, pokud bychom u mléčných výrobků chtěli znát původ suroviny, proč bychom kupř. i třeba přímo na pečivu neměli mít „vypečeno“, z jakýho pole přišlo obilí a čím vším to tam vše hnojili?

Teď jsem se v tom zrochu ztratil. Možná mně někdo napíše názor, zda to vidím správně, anebo jestli je vše okolo značení potravin jinak a jen já to celé vidím opět zkresleně, jako obvykle. Jinak otázka platí ;)

Nejlepší odpověď
Drap

Je mi to v tomto případě jedno. Mléko a mléčné produkty kupuji od soukromníka a krávy znám osobně.

Další odpovědi
dudu

Že ty jsi pobýval dlouho na slunci? Hlavně prosím nezkoumej v čem všem byla předtím vázána voda, kterou dnes piješ!

led

Máte síce dobrú a zaujímavú požiadavku, ale až taký detail nechcite od predajcov, ktorí si dokonca mýlia aj štáty dovozu. Skutočne nehovorím o dovozcoch, ale predajcoch.
Napríklad v nemenovanom reťazci ..... nájdete cenovku na banány z Kostariky a na banánoch sú nálepky Equádor. Na otázku mi odpovedali, že to je aj tak jedno. To sú predsa 2 rozdielné štáty. Dokonca ani len nesusedia. Alebo som sa zle učila zemepis?

Eduart

Drap: já nakupuji většinou v supermarketu ale ty krávy tam znám taky celkem osobně :)

Mc Merkurion

… dovedeš si představit ten seznam ??? … to by ke každýmu jogurtu dodávali pořádný bichle – a pěkně by to prodražilo … ale teď vážně, dopravce je většino sama mlékárna a seznam dodavatelů se sice mění, ale u mlíkárny je volně k nahlédnutí …

Kelt

No myslel jsem na něco podobného, ale otázku jsem nesestavoval. Ale taky by se jednalo o potraviny. Například si koupím banány v Kostarice a k dispozici budu mít třeba informace na CD, kde se trhalo a kdy, kdo trhal a další, třeba seznam všech lidí, kteří s tím měli co dělat, i jejich fotky, jména a třeba video ze sklizně, z nakládání na loď , doprava a dále a všechno pěkně zdokumentovaný. Takže bych se díval 5 hodin na nějaký záznam z toho, jak se 5 banánů, které jsem si koupil v Albertu, dostalo ze stromu ke mně.
Totéž by šlo i z masem, mléčnými výrobky a pod.

Kepler

U smetany bys toho chtěl asi moc. Je pravděpodobné, že výrobci smetany mlíko slívají od různých dodavatelů. To není kvalitní víno, kde se uvádí vinařství, spousty dalších údajů, ba i konkrétní vinice a dokonce i konkrétní trať odkud byly hrozny sklizeny. S tím si nedělej hlavu, dobré prase všechno spase. Sorry, to není konkrétně na tebe. Když se ti pozdává Pilos, tak se ho drž, ale na kvalitní hnačku stačí i Kundín.

zjentek

Kelt, nominace! Úplně přesně takhle jsem si to nepředstavil, pánč mám malou představivost, ale bylo by to taky hezké. Mně by se třeba líbilo, kdybych se na tu sklizeň v Kostarice a následnou cestu banánů mohl koukat na YouTube pod účtem společnosti Amigo, nakonec ta doprava do Alberta v OV porubě s následným naskladněním. V závěru streamu by pak už bylo jen datum, kdy konkrétně jde banán na prodejnu a otvírací doba tohoto dne. Pak bych si pro něj zajel já dotočil zbytek videa, jak jsem plod pozřel. Celej stream z Amiga bych si uložil společně s mou dohrávkou pro pozdější využití a ještě mě napadlo dále mapovat i další strasti banánu už po konzumaci i s celou další poutí hovínka a věz, že tento nekonečný příběh od semínka do semínka by se svou sledovaností mohl státi skutečným hitem, tentokrát na kanálu Amigo zjentek!