Uvítali byste možnost volit kteroukoli evropskou politickou stranu v rámci EURO voleb?

Jinými slovy stranu, jejížm ,,domovem" je jiná země, ale je vám bližší než strana v tuzemsku.

Nejlepší odpověď
independent

Já chci Čaputovou za prezidentku ČR

Další odpovědi
Ametyst

Ne. Hezky se ukázalo, k čemu je EU, když přijdou problémy: každá země si hraje na svém písečku. Nezdá se mi fér ani to, ze Češi, žijící v zahraničí pro nás volí něco, v čem se potom s Čechy doma nemusejí plácat.

Edison

To by mi přišlo jako zbytečnost. Každá strana hájí zájmy voličů vlastní, nikoli jiné země.

Drap

Určitě neuvítal. K čemu by mě bylo volit kohokoli do nějakého spolku který nefunguje a rozumně fungovat ani nemůže.

Hufnágl

Škoda, že Rusko není v EU, volil bych Jednotné Rusko.

Kelt

A proč zrovna v EURO, dej tam celý svět. Třeba LSL – Laosská strana lidožroutů.

Pepa25

Ne. Zatím jsou politické strany národní, jen v rácmi EP se sdružují do frakcí. Možná někdy v budoucnu budou celoevrospké strany – ale opět se může stát, že některá nebude kandidovat ve všech státech, takže ji stejně nepůjde volit všude.

anonym

Edison: na stranu druhou, zvolená strana patří do konkrétní frakce (evropští socialisté, evropští lidovci, evropští liberálové), která jedná na základě svého zájmu, který je ovšem v evropském měřítku.

Edison

Ale frakce není strana. Frakce jen sdružuje stranické zájmy, v tom případě nemá smysl volit podobnou stranu z jiné země. Naproti tomu i tak každá strana bude vždy preferovat zájmy občanů svých voličů SVÉHO státu a v ten okamžik by to bylo dokonce kontraproduktivní. Nemluvě o tom, že frakce není ani právním, ani politickým subjektem v EU.