Uvítali by jste v MHD placení platební kartou, či si myslíte, že by to zdržovalo frontu lidí? (pokud se zadává pin)

Doplňuji:
Doplnuji.

MF DNES: Platební karta jako jízdenka v MHD. Dopravci zvažují revoluci

31. května 2014 1:29
Jízdenky i měsíční, čtvrtletní či roční kupony v MHD by brzy mohly v největších českých městech nahradit běžné bezkontaktní platební karty. Pět měst se už detailně zabývá tím, jak by tento systém bylo možné zavést. Novinku zvažuje Praha, Brno, Ostrava, Plzeň a Ústí nad Labem.

Vice zde:
Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/pla­tebni-karta-jako-jizdenka-v-mhd-dopravci-zvazuji-revoluci-p5t-/domaci.aspx?c=A140530­_200859_domaci_ert

Odpovědi
www

Info jsem četl hned ráno, ale novinku bych nijak neuvítal.
Nemám žádný účet, tím pádem ani kartu a vystačím si pohodlně 😁

kapka

To co popisuje Huxa, máme v Liberci. Opuscard funguje dvěma způsoby, buď je předplacená na měsíc a jezdíte neomezeně nebo si na ni nabijete kredit a při každé jízdě se část peněz odečte. Jízda vyjde o pár korun levněji, než s papírovou jízdenkou. Časově to vyjde možná o pár sekund hůř, než si štípnout lístek.
Platit bankovní kartou? Nějak nevidím důvod. V Praze si kupuji jízdenky většinou přes mobil. To mi stačí.

mosoj

Co by jsi chtěl v Plzni měnit? Odkud jsi? V Plzni si pořídíš tzv. plzeňskou kartu tu si nabiješ kreditem ( jakým chceš) a jezdíš za daleko výhodnějších podmínek než na jízdenku ( můžeš třeba na jednu jízdenku přestupovat při dodržení časového limitu). Přim každém nastoupení do dopravního prostředku ti spolu s lístkem vyjede i stav tvé „elektronické peněžeky“.

Pisálci se probudili.
Ti zřejmě městskou hromadnou dopravou nejezdí !

Mirdas

Čím méně dokladů a karet, tím lépe.
Ovšem záleží jak to bude celé fungovat, aby to samotnou jízdu v MHD spíše nekomplikovalo.

huxa

Raději bych měl nějakou kartu s přednabytím kreditem, kterou bych pouze přiložil ke stroji u vstupu, zvolil, kde budu vystupovat a ono by se to samo odečetlo. Také by šlo provést, aby to bylo naprosto automatické, ovšem zde by už kontrolor musel čekat na zastávkách a nemohl procházet autobusem za jízdy.
Doplňuji:
K otázce-neuvítal, trvalo by to mnohem déle, než platit hotovostí a i to dost zdržuje při nastupování dvaceti lidí.

led

Na tieto účely používame vo vybraných mestách na Slovensku pojem „mestská karta“ je to multifunkčná platobná karta, vydávaná k bankovej karte len pre obyvateľov konkrétneho mesta.
bližšie:
http://www.bkis­.sk/sk/turista-v-bratislave/bra­tislavska-mestska-karta/
okrem iných výhod má i ekonomickú výhodu. Držiteľ mestskej karty má 10% zľavu na „električenku“ oproti bežne zakúpeným.
Z vlastnej skúsenosti doporučujem.