zzzlatokopka

Uvidím s termovizí pro myslivost i tepelný únik domů?

Mají ty termovize nějaký parametr (jednotku) podle které se určuje jejich kvalita?
Jsou u nich strašně rozdílné ceny, některá se dá koupit za 20 a jiná za 200tisíc.

Všem předem děkuji za odpovědi:-)

Nejlepší odpověď
rigormortis

Jde hlavně o rozlišení obrazu a rozsah (hasiči mají termovize na vyšší teploty), potom digitální výstupy zařízení (u některých to schází) a také kalibraci zařízení (některé vám jednoduše neukážou teplotu v číslech ale pouze jako nějaký nespecifický odstín), potom citlivost na diferenci teplot…atd.

Myslím si že by jste mohl vidět pouze ty největší (traverza pod omítkou), ale jestli máte dobře zateplené okna, nebo tepelný most na kterém se může rosit voda ne.

Další odpovědi
AmazedWolf

Myslím, že se to dělí podle generací, ale u každé termovize by měl být popis.

Michálek1245

Dobrý den, jako uvidíte, ale záleží, jakou konkrétní termovizi máte. Dneska je to odhalování tepelných mostů už poměrně nákladná záležitost, protože, co si budeme povídat, jde taky o to, aby to odhalení bylo efektivní a odhalilo se toho co nejvíce. Protože k čemu je pak zateplení na základě neúplné diagnózy?