annas

Uveďte prosím, jaké znáte mýty o vzniku vesmíru?

Zjišťuji pro jednu známou. Děkuji.

Stačí třeba i odkaz.

Nejlepší odpověď
anonym

třeba ten nejznámnější: tleskl bůh a stvořil světlo a dalších 5 nebo 6 tlesknutí

jinak, tady je odkaz na další mýty:

Zdroj: http://architek­tivesmiru.wgz­.cz/indianske-myty

Další odpovědi
led

Na začiatku nebolo nič. Z ničoho sa zrodil Chaos. Z neho sa vytvoril prach a voda, z prachu zem a z vody obloha, Preto zem je hnedá a obloha modrá. Medzi nimi nebolo nič, až prišli svetlo a tma. A vtedy zem a obloha videli, že sú sami. Poprosili Chaos o pomoc a ten stvoril hviezdy a vzduch a vtákov a chrobáčikov a ryby a zvieratá a… Ale Zemi a Nebu sa to zdalo málo. Nebo začalo plakať, zamáčalo Zem a z blata vznikli prví ľudia.
Ľudia najprv pozerali okolo seba a keď si mysleli, že už všetko vedia, chceli vedieť aj čo je za Zemou a Nebom a stvorili si Vesmír.
PS.
Prosím odborníkov, nehľadajte logiku, je to výcuc z mýtu o stvorení sveta (tá 2.časť je upravená)

vagra

Tak například tento-
Náš vesmír,ve kterém žijeme, vznikl podle dnešních vědeckých výpočtů asi před 16 miliardami let explozí jediného atomového jádra (teorie big bang – velkého třesku) a vesmír se od té doby neustále rozpíná.
To říká věda.
O tom, kdo nebo co přimělo toto jádro k explozi, se již nehovoří.

Několik dalších mýtů o vzniku vesmíru a k tomu zajímavé povídání, najdete na zdrojové adrese

Zdroj: http://www.ufo­.cz/clanky/ves­.htm