huxa

Uvědomují si voliči pravicových stran, co se vše z daní platí?

Například Svobodní měli ve volebním programu snižování daní, apod.
Ovšem jen díky daním existuje bezplatné školství a nebo „bezplatná“ zdravotní péče.
Byl bych rád, kdyby mi někdo popřel výhodnost vzdělání zdarma a nebo ošetření bez nutnosti prokazování, že si platíte pojistku a nebo disponujete dostatečnou částkou na to, abyste danému doktoru mohli zaplatit za přišití uříznutého prstu…

Nejlepší odpověď
ReHu

Myslím, že co vše se z daní platí si dost dobře neuvědomují nejen voliči pravicových stran a zcela jistě i voliči jiných stran, než Svobodných.
To je, si myslím, širší problematika.

Další odpovědi
Drap

Důležitější je způsob využití a hospodaření s daněmi.

setapouch

Svobodní chtějí platit nižší daně právě proto, že nikdo neví, na co všechno daně jdou, jak se s vybranými penězi plýtvá.

K tomu zdravotnictví, naprostá většina lidí si platí zdravotní a sociální a přitom z toho nic nemá, do systému víc dává než bere. Za posledních dvacet let jsem skutečně potřeboval doktora jen dvakrát – zlomená ruka a nějaký zánět v oku. Ani nechci domýšlet, kolik jsem za tu dobu do systému dal, komerční pojištění by vyšlo nejméně o řád lépe.

Pozor, než se někdo začne rozčilovat, Svobodní říkají, že v případě komerčně nepojistitelných (tj. skutečně vážně nemocných) nastupuje s placením lékařské péče stát. Takže ne, že někdo umře jen proto, že nemá peníze na léčbu.

lota

Nic ve zlém, ale uvědomujete si vy, co všechno se z daní platí? Nejde jen o školství nebo zdravotnictví, ale třeba takové dotace na biopaliva nebo sociální dávky pro ty, kteří umějí křičet…

anonym

Ono není důležité co se všechno z daní platí, ALE JAK JSOU DANĚ VYUŽÍVANÉ.
Jestliže z daní se platí všelijaké úplatky či arbitráže (pokuty), tak kdyby se toto odbouralo, tak stačí poloviční daně.
Příklad…Jestliže jsme ze svých daní platili za Železného prohranou arbitráž za NOVU 10 miliard a Železný k tomu dodával ve „VOLEJTE ŘEDITELI“, že to je jen na každého občana JEN 1000 Kč a co to je pro stát, tak právě proto by bylo potřeba ZBAVIT lidi takovýchto zátěží a ať prohrané arbitráže platí ti, co to způsobili.
A to není jen Železný, ale to jsou STOVKY prohraných arbitráží kde platíme za chyby politiků. Nebo kde politici brali úplatky ze státního rozpočtu…DIAG HUMAN, kauza Kalousek a gripeny, Vondra a Promopro, Liberecké MS v lyžování 2013 , v neposlední řadě Nečas -Nagyová, která brala nekřesťanské peníze za to, že dřela jako kůň.
Zkrátka asi buď nerozumíš ekonomice a nebo jsi mladý a nezajímáš se o to kam mizí naše daně.