samicek333

Uvědomuje si pes, že je vlastně šelma?

Myslím to tak, že jestli si uvědomuje, že je to predátor a kdyby chtěl, tak může člověka i zabít (myslím velkého silného psa)? Že mu nemusí sloužit, poslouchat ho? Nebo je mu to jedno a je už tak domestikovaný, že to nevnímá?
Doplňuji:
drap: I přesto ale, když uvidí zajíce nebo srnku, hned je z něj predátor. Vím, že psi berou člověka jako člena smečky, berou ho tedy jako psa?

Nejlepší odpověď
Drap

A proč by měl. Pes nerozlišuje a nedělí ostatní živočichy no jednotlivých druhů. Cová se tak, jak to má vrozené podle svých instiktů. Dobře vychovaný pes, vnímá svého pána jako vůdce smečky do které patří.

Další odpovědi
anonym

Pes to ví určitě. Jenom je otázka, že si to uvědomuje i jeho chovatel.