Gestas

Uvědomuje si dospělá kočka, že je větší, než když byla kotě?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, kočka žije konkrétní okamžik.

Další odpovědi
ivzez

Ne, kočka si neuvědomuje.

EKSOT123

Sledoval jsem třeba jedno kůzle, kozičku, takovou princezničku. Očividně si na sobě zakládala, zkoumala, jak jí rostou rohy, a tak.
Zvířata, zvlášť pokud mají možnost srovnávat, určitě vědí, jak to chodí. Koza má víckrát za život kůzlata, vidí jak rostou od malých do velké. Podobně kočka. Navíc na vesnici vše běhá pospolu, a tak kočka vidí nejen jak rostou koťata, ale i jak rostou kuřata, lidské děti atd. Tedy myslím, že jsou v obraze.

U psychiatra: „Tak vy mi tvrdíte, že jste pes. A kdy jste měl poprvé takový pocit?“
„To už je dávno, to jsem byl ještě malé štěňátko.“

miroslav.bk

Proc by si kocka nemohla uvedomovat?
Uz jen to, ze jako male kotatko treba snadno prolezla skvirou za televizi (apod.), ale ted to nejde, nebo ze nedokazala vyskocit na linku a ted to jde, divil bych se kdyby si to neuvedomovala..