Avatar uživatele
Kelt

Uvedete opačný příklad olympijského hesla: „Rychleji, výše, silněji“?

Možná jsem to heslo nepodal tak, jak je známé, ale i když je cílem olympiády a vůbec sportu podat co nejlepší výkon bez použití podpůrných prostředků, pořád ve sportu platí: „Rychleji, výše, silněji“. Ale kvůli mé otázce bych to interpretoval asi takto: je situace, kdy je lepší jednat slaběji, pomaleji a méně nebo níže? Určitě najdete aspoň jednu variantu, tak děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1879 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Hned z první mne napadají Velikonoce. Véř mi, že žena ocení, když šlehat budeš slaběji, pomaleji a méně a to nemluvím o polévání vodou (tam figuruje to níže DOST zásadně, protože vylít ji na hlavu kbelík vody – to není jen make-up, ale třeba i kadeřník, u kterého před tím dřepěla 3 hodiny a nechala tam 3 klacky a teď to všechno jedním chrstnutím „pá“! :)

Což ovšem NEZNAMENÁ, abys na to „hodil bobek“!! Když „zapomeneš“, bude to JEŠTĚ HORŠÍ, to už je menší zlo s pomlázkou trochu přitvrdit! Tak, teď doufám, že jsi z toho moudrý! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

mne sa nechce…
nenúťte ma k nejakým výsledkom…
čo za to?

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Uvedla bych slova Miroslava Tyrše, jehož jméno je spojené se založením Sokola. Není to přímý opak, ale návod, jak by měl jedinec sportovat bez ohledu na slávu. Používaná hesla Sokola.

"Tužme se! Lví silou. Ni zisku, ni slávy.

Za národ, drahou vlast.

Buďte věrni sobě, pravdě a spravedlnosti.

Přeskoč, přelez, ale nepodlez."

http://www.epochti­mes.cz/20131020­21649/Miroslav-Tyrs-Clovek-je-tu-proto-aby-si-neco-predsevzal-a-aby-to-provedl.html

Přece platí stará moudrost – dvakrát měř, jednou řež. Nebo si uvědomit, že i slovo může způsobit třeba i fyzickou bolest. Jednat při jakékoliv činnosti s rozvahou.

„Vyřčené slovo a vystřelený šíp nelze vrátit.“ Indiánské přísloví

http://www.rol­frover.estran­ky.cz/clanky/za­mysleni-na-kazdy-den/listopad-2013/29.-listopadu-2013---vyrcene-slovo-a-vystreleny-sip-nelze-vratit.-.html

Mnozí si uvědomují, že s vítězstvím, tedy slávou, jsou peníze, z nichž jsou živí i potomci. Ale vždy není zlato, co se třpytí …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Mně to připomněla dobře míněná rada matky svému synáčkovi, co odcházel do RAF jako stíhač: Pepíčku, buď opatrný, lítej nízko a pomalu!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Jakkoliv první dva řádky jsou přinejmenším kontroverzní, tak tím posledním jste to více než napravila, takže palec! ;) :D :D

před 1878 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek