Pé.ju.ška

Uveď příklady, za jakých okolností by zneužití svobody projevu bylo protiprávním jednáním?

Nevím si stím rady. Každý kdo pomůžu, budu moc vděčná.

Nejlepší odpověď
anonym

Pobuřování, navádění ke vzpouře, organizování nepovolené demonstrace. Víc mne teď nenapadá.

Další odpovědi
IK

Urážky a pomluvy, falešné obviňování…nevím co z toho patří do pobuřování.
Planý poplach…
Jako laik bych řekla že vše co člověk může někde vykřikovat a někomu to škodí svou nepravdivostí, nebo nevhodností.
Např. když opilec bude zastavovat lidi a říkat jim že pití je zničí aby poslechli jeho varování, tak nevhodnost bude hlavním důvodem proč ho odvezou na záchytku ač jen z důvodů výtržnosti v opilosti, když to udělá střízlivý člověk a překročí míru obtěžování, tak se také nebude moci odvolat na svobodu projevu.

led

3 hodiny pred touto otázkou ste vložili túto istú otázku.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/za-jakych-okolnosti-by-zneuziti-svobody-projevu-bylo-protipravnim-jednanim-urcite-priklady
Chápem, že opakovanie je matkou múdrosti, ale zbytočné opakovanie sa rovná nekázni /mierne definovanie porušenia kódexu/.