Avatar uživatele
JájsemRaibek

Uvažují vědci nad cestováním rychlostí blížící se rychlosti světla?

Vím, že uvažují, ale uvažují také nad tím, že při cestování touto rychlostí by se zřejmě cestovní prostředek nedal nijak ovládat?
Jestliže poletím rychlostí 300.000km/s, tak si nedovedu představit, jak bych se vyhýbal různým letícím předmětům ve vesmíru.
A ať mi nikdoneříká, že bych po cestě nic nepotkal :D

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zett, Kepler před 2565 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ta možnost tu teoreticky je, smetí, plynové a prachové oblaky (mlhoviny), prostor není úplně prázdný. Trajektorie by se musela pečlivě naplánovat, aby se riziko minimalizovalo. Určitá změna směru letu tady teoreticky je, např. průletem přes silné gravitační pole – dokonce i světlo se tam ohýbá. Ale hustota výskytu nějakých bludných těles a tělísek je mizivá. Sondy dokonce běžně prolétají i pásem asteroidů mezi Marsem a Jupiterem. Není to tak, jak je to líčeno ve sci-fi filmech a bohužel i dokumentárních filmech. Tělesa a tělíska jsou ve skutečnosti od sebe vzdáleny tisíce km.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Otázka mi pripomína otázku rýchlosti nad 30km/hod v začiatkoch vlakovej a automobilovej dopravy: „Pri takej šialenej rýchlosti (nad 30km/h) sa z kabíny odsaje vzduch a cestujúci sa udusia.“
Neznamená to, že ak si niečo nevieme predstaviť, nie je to dosiahnuteľné. Myslím, že ak sa už raz vedci a technici dostanú k rýchlosti svetla, naučia sa ju aj ovládať. V tomto som „večný optimista“.
Prajem vám na vašej ceste budúcnosťou krásne a príjemné stretnutia 3.druhu… nielen sci-fi v literatúre a filmotéke.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Uvažují. Bezpečnost a stálý takový provoz je ještě hodně daleko.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Kdybys něco po cestě potkal, tak by byl s tebou ámen. Na rychlost světla by jsi stejně potřeboval nekonečně mnoho energie, kde ji vzít ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Heydulak

To by mě zajímalo, odkud víš, že uvažují? Čistě teoreticky můžou uvažovat i nad tím, co by dělal Einstein v posteli třeba s Marilyn Monroe.

O vážně míněné úvaze zatím nemůže být řeč vzhledem k energetické náročnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek