sofid

Uvažuji o výběru SŠ elektrotechnické, máte nějaké zkušenosti?

Dobrý den, uvažuji o elektrotechnické SŠ, máte s tímto oborem nějaké zkušenosti? Zajímalo by mě jestli je tam více, nebo těžší fyzika a matematika než na ostatních SŠ. A když dokončím školu, jaké povoláni budu moci vykonávat? Ještě by mě zajímalo jestli je tam hodně práce na PC? Předem děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Napsal jsem to stylem, že bych preferoval a chtěl pracovat na PC ale myslel jsem to právě naopak, netoužím moc po prací na PC ale ani ji nezahazuji, jen nechci 4 hodiny (možná přeháním) ˇˇčučetˇˇ do monitoru

Nejlepší odpověď
Alesh

Nespíš být posera, to za prvé. Za druhé tu úvahu otoč, co chceš jednou dělat? Dokážeš si na tohle odpovědět? Hele, to není vůbec prdel, dovedů, co vystudovali bůhvíco, je ve frontě na pracáku víc než dost. Co tě baví? Kam tě to táhne? Podle toho hledej školu.

Další odpovědi
bolak

Pokud tam chceš jít jen kvůli zájmu o počítače, tak by sis to měl nejdřív pořádně promyslet, protože na většině E.T. škol se první dva roky k počítačům vůbec nedostaneš, nebo maximálně tak 1 hodinu týdně a budete tam probírat Word a Excel. Za dva roky se pak budeš rozhodovat o odbornosti a to buď automatizace kde se budete učit programovat a nebo klasickej slaboproud, kde vás budou učit tak maximálně v nějakým cadu.

A pokud jde o ty první dva roky, tak tam budeš mít matiku a fyziku prakticky ve všech odbornejch předmětech, kde do vás budou cpát pořád dokola různý vzorce pro výpočet různejch variant obvodů, takže je třeba to promyslet a nevěřit hned všemu co ti řeknou na dnu otevřenejch dveří. Lepší se poptat tamějších studentů jak to tam chodí.
Doplňuji:
Tak to se neboj, to nebudeš :) Na to právě oni většinou lákají na těch dnech otevřených vrátek, že všechny naženou do místnosti plný počítačů a nechaj je tam hrát po síti dooma :) a v praxi to pak vypadá úplně jinak, plno matematiky, fyziky, deskriptivní geometrie, v chemii po tobě furt chtěj hledat nějaký spiny, a podobný kraviny, tak jestli sem tě zaujal, tak držím palec ať ti to vyjde :))

Questman

NEVĚŘ DNŮM OTEVŘENÝCH DVEŘÍ!! Je to past!! Všechno co ti řeknou je LEŽ.
Malá rada do života :)