quentos

Úvaha k filmu „Once“: oficiální dezinterpretace?

Kdesi jsem četl v jedné recenzi na film „Once“, že jde ve své podstatě o milostný příběh a že „jeho ryzost je umocněna tím, že Glen Hansard a Markéta Irglová byli milenci nejen filmoví, ale i skuteční“ (omlouvám se za nepřesnou citaci, to podstatné v ní ale souhlasí). Což je blbost, n'est-ce pas? Markéta Glenovi řekla přece hned zkraje dost jasně, že „nic nebude“. Jde zas o nějaký marketingový tah v zájmu zatraktivnění pro diváky, které hlavně zajímá, kdo, s kým a za kolik?

Nejlepší odpověď
Bumbes

V té recenzi měli pravdu. Záměrem režie a scénáře bylo interpretovat vztah na hranici platonické lásky a přátelství. Úmyslné nenaplnění fyzické lásky protagonistů dodalo filmu právě tu očekávanou romantickou intenzitu, se kterou film sklidil tolik úspěchu.

Zdroj: www.csfd.cz/fil­m/223198-once/?text=146177