mikik

Utulek pro kočky?

Dobrý den.Chci se zeptat co se dělá s kočkami které někdo dá do útulku.Dožijí se stáří?Za odpovědi předem děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Do útulku se zpravidla dostávají toulavé bezprizorní kočky z odchytu z některých městských lokalit, kde došlo k jejich přemnožení. Kočky se v útulku vakcinují, kastrují a často jsou vysazeny zpět do svého teritoria.
Kočky majitelů, kteří se nemohou o své kočky dále starat z důvodů dlouhodobé nemoci nebo úmrtí jsou v útulku také ošetřeny a kastrovány a hledá se jim nový domov , často i za pomoci „umisťovacích výstav“ ap.
Majitel, který potřebuje kočku na nějaký čas „odložit“ při odjezdu na dovolenou ap. zpravidla využívá placených ubytovacích služeb.
Takže otázka je špatně formulována, protože kočky jen tak někdo-kdokoliv,
do útulku „nedává“.
Vyhození zvířete jen tak na ulici nebo ho ponechat někde v lese je trestný čin „opuštění zvířete“.

Další odpovědi
štamgast

Logicky-jak která.

Marast

Ne, bičují je tam, aby se nedožily vysokého věku. To nevíte? Nemáte zač.

Andre5000

Jak tu někdo již píše, jak která a jak kde.