FlAsh_7

Utratit nebo znehodnotit peníze?

Dobrý den, je podle Vás horší peníze, které mám navíc utratit za něco, nebo je nechat znehodnotit inflací?

Nejlepší odpověď
Hlada

Tato úvaha je vadná a nesvědčí o dobré finanční gramotnosti.
Vždy je dobré mít finanční rezervu uloženou tak, aby se peníze neznehodnocovaly.

Další odpovědi
Kepler

Nejlepší je investovat do něčeho výnosného. Money makes money.

zjentek

No ona tě tahle úvaha nakonec vyjde prašť, jako uhoď. Ono totiž cokoli za ty prachy koupíš, se ti časem znehodnotí, až o to nakonec přijdeš docela. Tož asi tak. Tolik ke koloběhu, který často provozujeme celý svůj kratičký život (viz odpověď Keplera). A nakonec odejdeme nazí, jako jsme přišli. Tedy rada- dobře své investice rozmysli a DOBŘE zvaž, co si od života přeješ. (;

Rokio

Souhlasím s Hladou. Ještě bych chtěl dodat, že nejlepší je peníze zhodnocovat (investovat) a mít dostatečnou rezervu.

anonym

poslední dobou se ukázaly jako velmi dobré zhodnocovače peněz p2p a p2b platformy pro poskytování půjček „lidé lidem“ a „lidé firmám“ … reprezentantem toho prvního je u nás zonky.cz a má průměrný výnos portfolia kolem 6%, reprezentantem toho druhého kde jsou půjčky velmi dobře jištěny nějakou zastavenou nemovitostí například je mintos.com který poskytuje půjčky nejen v korunách ale i na €urovém trhu, kde jsou pro investory pak výnosy kolem 11%, což je hodně slušné. €urový trh vychází s výnosy mnohem lépe, korunový na tom tak dobře není, tam se to i v případě mintosu blíží spíš konkurenční platformě zonky.

viz blog hoopoo.cz, kde sí reálnými zkušenostmi investora zkoušejícího různé tyto platformy můžete poměrně zajímavě počíst