Kotr

Utoci na me sef, jak se branit?

/3 cast, asi i posledni. Vyviji se to dal..

Vse se resi kvuli posprejovanym vratum, ktere nekdo udelal na nocni smene a ja si toho nevsimla pri denni smene jako strazna, ikdyz jsem se ke dverim na kamere koukala, ale ne primo, jen na kliky. Grafitti jsou trosku nad..

Cele vyjadreni a prubeh: Byla jsem u nej na koberecku. Na kamere jsem. Stalo se to ve 4 rano na nocni smene. Ten to prej nahlasil jen to, ze videl pohyb na kolejisti. Ja tam jsem, jak jdu kolem vrat a zkousim kliky a koukam jakoby na ty dveres grafitti, ale nevsima jsem si niceho.. To bylo na denni smene uz. Prej mu to takto staci jako dukaz. Chce pisemne vyjadreni, jak jsem pochuzku delala a do zitra a pokud ne, tak vyjadreni proc ne. Hrozi nejaka pokuta a jak dal postupovat? Mel tam napsany prubeh jednani a to: vyjadreni a vytykaci dopis,1500 ze je jeho… na dalsim papire zucastnene a na dalsim, byly postihy a tam ja napsana..prej ty kamery nema opravneni mi ukazovat a v pripade reseni, kdybych se vzpiral mi to nepomuze, protoze budou verit je mu, mi rekl.

Odpovědi
Frontinus

Napsat vyjádření s popisem toho, co se stalo, musíš. V případě sporu rozhodně nebude mít jeho slovo větší váhu. Pokud by to došlo k soudu, tedy pokud by ti chtěl zaměstnavatel náklady na odstranění graffiti vyúčtovat a ty bys odmítla vinu, měl by on povinnost dokazovat, že škoda vznikla v důsledku tvé nedbalosti.

Každopádně doporučuji nevymýšlet hlouposti na internetu. Pokud nejde o nějakou celkem únosnou částku (sama musíš posoudit, co je pro tebe únosné), kde můžeš riskovat hádání se jak v putyce, raději se obrať na právníka, s sebou si vezmi pracovní smlouvu, jakékoliv formální pokyny k tomu, jak máte hlídat, a sepiš vyjádření s ním. Šéfovi pak zítra sděl, že vyjádření sepíšeš s právníkem. Pokud není v právu a jen to zkouší, už to samo by mohlo stačit k tomu, aby se zmírnil. Na druhou stranu musíš počítat i s tím, že skutečně jde o tvoji odpovědnost a tedy (formálně) o tvoji nedbalost a tak budeš za škodu (spolu)zodpovědná a jakékoliv takové kroky jen zvýší to, kolik nakonec budeš muset zaplatit.

yuko

Proc neni na kamere ten, co to posprejoval? Jinak jsou ty kamery na dve veci.