ten který je

Utíkali byste do zemí,kde hrozí vypuknutí válečného konfliktu?

Nechápu jejich jednání.V Evropě také hrozí veliká nezaměstnanost a finanční bankrot.Co tady pohledávají?
https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/z-kamionu-u-ruzyne-vyskakali-migranti-podle-policie-muzou-mit-kozni-nemoc-40401996

Nejlepší odpověď
Filip84

Dopouštíš se jednoho velkého omylu, který je ale docela častý: díváš se na to svou optikou, optikou svých možností, znalostí a svou logikou.

Nina Špitálníková říkala, že když byla v Pyongyangu na studijní pobyt v Kim Il Seungeově universitě, že po pár dnech přestala absolutně řešit věci, jako je politika, nebo cokoli jiného. Její život se smrsknul na to, aby byla včas u fasování přídělu jídla, protože nebyl bůhvíjaký, a pokud by ho prošvihla, měla by do dalšího přídělu hlad. Aby neprošvihla tekoucí vodu a mohla se tak umýt. A aby si zašla koupit Fantu a Snickersku, protože všecko bylo v té době v Pyongyangu, v těch obchodech pro turisty, prošlé, tak jako že něco v tom směru, že Snickerska prošlá 1 měsíc je OK, z dvouměsíční už se zesereš.

Oni vůbec nemají tento úhel pohledu. Vůbec, je to mimo jejich svět!

Další odpovědi
da ny

Přece nejste tak krátkozraký a neznalý. Nebo jste ve škole nedával pozor (možná se to už ani tam neprobírá). je dostatek filmů, dokumentů o tom, jak se žije ve světě. Člověk nemusí být ani pravidelným divákem zpráv. Oni nemají informace. My přece ano.

Uvědomte si, že většina utíká z bídy, hladu, před vojenskou povinností, před válkou.
Před sebou mají vidinu lepšího/snazšího života. Někteří neví, do čeho jdou. Doufají, někteří ví, že se o ně asi někdo postará a v nejhorším případě budou deportováni zpět.
Oni věří i v to, že tady létají pečení holubi do hu*y. Často nemají přístup, k žádným informacím Jedni jsou připraveni na práci, jiní na to, že se postarají sami i za cenu krádeže. Neznají zákony, pravidla nové společnosti Je to jiná kultura, jiný svět, náboženství.
Pro jiné je zázrak i dostupnost pitné vody.
Nic netuší o našich „problémech“ a nespokojenosti. O tom, že tady jsou propastné sociální rozdíly mezi lidmi. Uvědomte si, že 2/3 světa živoří a že my žijeme v blahobytu. Ve vyspělých zemích, se západní filozofií života. Ta jejich je jiná.

cappuccino

Jde jim o zivot, o hole preziti. Vetsina z nich ani nevi, ktere staty do Evropy patri a jaky je mezi nimi rozdil!!