Dvorní šašek

Ustojí česká vláda silný tlak ze strany společnosti na regulace a zásahy na trhu a odvrátí větší krizi?

Čím silnější zásahy vlády – vkládání „nových“ peněz do oběhu, finanční, plošné injekce, skokové zvedání minimální mzdy, zastropování cen potravin / nafty – tím vyšší inflace a tvrdší náraz do ekonomické krize. Uvědomují si lidé, že další zásahy vlády mohou jen škodit a prohloubit krizi?

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě ne. Tato vláda na to nemá.

Další odpovědi
elkon

Říkal jsem to hned, že ta pětikoule nemůže fungovat. Kdoví co na ně ještě vyleze.

aliendrone

Je to ÚPLNĚ JEDNO. Je totiž rozdíl mezi TEORIÍ a užívanou PRAXÍ. Totiž TEORETICKY by rozpočtové škrty, úsporná opatření apod. MĚLY přinést pozitivní dopady v dlouhodobém měřítku. Bohužel BĚŽNÁ dem(entúokratická praxe je, že ušetřené prostředky se PROMRHAJÍ a doslova vyhodí oknem na NESMYSLNÉ projekty jako „Tunely pro zvířátka pod silnice“ nebo „Lanovkou z Prahy do Brna“ či nákup protiponorkových zbraní apod. (trošku nadsázka, ale NEVELKÁ). Tudíž očekávaný dlouhodobý přínos se NEDOSTAVÍ, jednoduše nemůže. :(

Tohle lidé MOC DOBŘE VĚDÍ. Kašlou na sliby, vědí že NEBUDOU SPLNĚNY. NIKDY NEBYLY! Ano, pamatuji doby, kdy občané VĚŘILI zhovadilé prolhané dem(ent)okracii, v devadesátkách minulého století. Éra tzv. „utahování opasků“, kdy rozumní lidé (netvrdím že všichni jsou rozumní) chápali, že transformace si vyžádá své. Věřili, že když se uskromní, tak do 10 let na tom budeme stejně, jako Němci (nejčastější tehdejší prognóza). Existovali i „pesimisté“, kteří tvrdili, že nám to bude trvat až 20 let. Každopádně věřili, že majíc pouhou TŘETINU mzdy za STEJNOU práci, jakou mají Němci je jen dočasné a je třeba zatnout zuby a zabrat, No a těch 10 let nějak přežít. A BYLI OCHOTNI DOČASNĚ snášet dopady s tím související, takříkajíc ve víře v lepší příští.

Dnes můžeš (30, ano TŘICET let po sametové tragifrašce!!) posoudit sám, jak to dopadlo. Z třetinové mzdy oproti Rajchu jsme se po veškerém „utahování opasků“ dostali až na TŘETINOVOU mzdu, oproti Rajchu. :o :(
NULOVÝ POSUN vpřed, za cenu fantastického státního dluhu, ztráty prakticky veškerého státního majetku a mnoha sociálních vymožeností. Prolhaná budižničemná dem(ent)okracie promrhala všechen svůj morální kredit a dnes prostě občané NEVĚŘÍ na sliby politiků, vědí, že NEBUDOU SPLNĚNY. A proto ani nejsou ochotní snášet další průšvihy inflačně-papírkové globálněmonopolní ekonomiky a finanční drancování ZLOunie. Chtějí DNES, ne až „na onom světě“. Divíš se jim?

Myslíš to DOBŘE. ale trochu mi připomínáš TV kurzy „Jak podnikat“ v devadesátkách. Svět v reálu NEFUNGUJE podle učebnic a příruček či lidských zákonů. Nediv se, že Babiš má TOLIK příznivců, jakkoliv představuje doslova exemplární příklad toho nejhoršího globálně-ekonomického sajrajtu. Proč to tak je? Protože on OBYČEJNÝM lidem něco málo DAL (přirozeně v očekávání, že JEMU se to mnohonásobě POZDĚJI vyplatí, není žádný dobrák či charita). Pochop, že i tak je to pořád MNOHEM VÍCE, než pro lidi udělaly a udělají všechny „pětikolky“ a další demokašpaři. Ti NEDAJÍ NIC, ani teď a ani v budoucnu, zmůžou se jen na vyžírání a parazitování. To je celé „Babišovo tajemství politického úspěchu“.

A to vůbec nepřihlížím k tomu, že vláda jako taková DNES má pramalý vliv na ekonomickou situaci ve státě. Pokud chceš „troubit na poplach“, tak pláčeš na špatném hrobě. Jako první instanci (vrátnici) bys sis měl vybrat Brusel, pokud ale chceš k těm, kteří OPRAVDU rozhodují, musíš na instituce jako MMF, Evropská banka atd., to snad doufám víš. ;) :D :D

Pepa25

Garantuju vám, že minimálně 2/3 lidí je úplně jedno, jaký budou mít zásahy vlády dopad na státní finance a dlouhodobém horizontu zprostředkovaně na ně. Jsou částečně vyděšení tím, co se děje, částečně naštvaní a uprostřed Babišovy prezidentské kampaně. Vláda prostě nemůže v současné situaci brát ohledy na veřejné finance, ale musí se snažit uchovat si aspoň minimální důvěru.

Filip84

To, co popisuješ, tj. tvrdší náraz do ekonomické krise, si 99% lidí neuvědomuje. Takže: ne.