Nieto

Na cem by se ve skole dala usetrit energie?

Ahoj, chtel jsem se zeptat, na cem by se ve Skole dala usetrit energie?

Nejlepší odpověď
gecco

Nad tím se máš zamyslet ty, ne my…
😉
Napiš nějaké návrhy, můžeme o nich ´podebatit´…

Další odpovědi
Emefej

Za mého mládí se ve školách energie šetřila tím, že se vyhlašovaly uhelné prázdniny.

anonym

u nás v práci jsem přišel z konkrétním výpočtem za ušetřenou energii ze zbytečného svícení ve dne. všechna světla se rozsvítí v neděli večer a zhasnou v sobotu ráno. pokud by se zhasínalo jen v létě přes den, tak by se ušetřilo několik set tisíc. bylo mi řečeno, že je na to vyhrazený budget a pokud se nepřekročí, tak je jim to jedno. na hajzl papír však peníze nejsou 😁

anonym

Co takhle zakázat nabíjet telefony a tablety ze školních zásuvek.V mnoha fimách už toto existuje.

lexx

nesvítit, netopit (a když tak velmi omezně) nevyvařovat v kuchyni (nebo úsporně)…možností je tedy dost
faktem ovšem zůstává že Ti úřad zkrátí fin. rozpočet a dotace na další rok…

chachar1922

Nesvítit zbytečně všemi světly, pokud krásně svítí sluníčko. Maximálně těm u dveří, kteří nemají okna. To bylo u nás časté.

Ale taky si myslím, že v mnoha školách se šetří excelentně. A to co se týče topení. :) V každé škole kde jsem byla a i od kamarádů vím, že studenti dost často mrzli. Ale na pavilonech učitelů a ředitele bylo krásné teploučko.

Šidlo

vymeniť počítače ,,bedne" za notebooky (tablety asi nie, tie by ste asi zdemolovali za týždeň, že?)

vymeniť okná

svietiť žiarivkami