dal7

Uspí vás při trhání zubu moudrosti?

Moje dva zub moudrosti rostou šikmo, takže jsou téměř celé v dásni a vyčnívá jen maličký kousek. (https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7p2kNh1-z6Q) – něco takového. Zajímá mě tedy, uspí vás? A dá se při zákroku cítit nějaká bolest?

Díky!

Odpovědi
Cenobita

Většinou se dělá RTG a pak se dává injekce pro znecitlivění. Jde to jako po másle pokud je lékař zkušený.

da ny

Pokud leží jako na uvedeném OPG snímku z videa, je to při vybavení dolní osmičky na stomatologické klinice možné.
Často (8%) je to zbytečné, lze chirurgicky vybavit při ambulantném výkonu při místní lokální anestesii. Někdy se musí 8 rozřezat a vytáhnout po částech, aby se nepoškodily kořeny 7.
Každá narkoza (celková anestesie) je pro člověka jistým rizikem..
Náš doktor jich za 22 let (2 chirurgické dny v týdnu) ambulantně vybavil desítky (ležících)., tisíce pro celý okres.

iceT

Kdyby moje osmičky rostly stejně jak mi narostly, tak na trhání chodím s radostí každý měsíc. Druhé dvě osmičky naštěstí nemám.
Při zákroku jsem dostala injekci za obě škraně a do pěti minut jsem měla vytrhnuto. Určitě mě nikdo nepižlal.
Při zákroku jsem měla dojem bolesti, ale to se mi určitě jen zdálo, já jsem na zuby háklivá.

klumprt

Neuspí, ale provedou lokální znecitlivění injekcí. Aspoň při normálním průběhu extrakce. Člověk bolest necítí, i když nic extra příjemného to není.

mauro6

já pravidelně u zubaře usínám. Pohodlné křeslo, teploučko, má jemné ruce a zacházení vůbec. Fakt nekecám. Je to pro něho velká čest.