annas

Úspěšní uskutečňují své plány, šťastní své sny třeba proto, že kůň ztratil podkovu, aby se na ně usmálo štěstí. Platí?

  1. "Šlapat si po štěstí? Co je to za štěstí, jestliže se válí po zemi?
  2. Diktátor, který má štěstí, skončí špatně až v učebnicích dějepisu?
  3. Kdo má štěstí, zdědí hudební nadání. Ti ostatní housle."?

Autorem uvedených aforismu je Jan Sobotka,

Zdroj: Kniha Aforismy pro ty, kdo si myslí, že jim to myslí.

4.„Odvážnému štěstí přeje. Ale jinak nikdo.“ Jiří Robert Pick

http://www.hup­tych.cz/literar­ni-cinnost1/aforis­my/nezaboli-jazyk-dobreho-slova-antologie-ceskych-aforistu-19-20-stol

Obrázek
https://pixaba­y.com/illustra­tions/symbol-luck-lucky-charm-2079327/

Nejlepší odpověď
hapiky

Každý člověk ať mladý či starý, hloupější či chytřejší si někdy šlapal po svém štěstí.
Když je diktátor dostatečně tvrdý a není hloupý, štěstí ani nepotřebuje.
Kdo má štěstí, zdědí talent.
Odvážnému štěstí přeje, toť ano, ale hlavně štěstí jde k tomu, kdo ho hledá, ale když se štěstí unaví, sedne hádejte na koho?

Další odpovědi
Drap

Kdysi se považovalo za štěstí najít podkovu, bylo to myšleno s nadsázkou a obrazně. Dnes už je téměř nemožné najít podkovu na běžné cestě, proto musíme hledat štěstí jinak a jinde.
1 Štěstí je všude kolem nás. Je to chce ujasnit si, co to vlastně štěstí je, umět se v pravou chvíli sehnout, nebo pro to štěstí něco udělat a máme to.
2.Takový musí mít notnou dávku štěstí, a pokud vím, tak ani těm to vždy nevyšlo. A i v tom dějepise musí se člověk naučit číst mezi řádky. Jedno je historie a obvykle to druhé je to, co se doopravdy stalo.
3. Něco na tom bude.Dědictvím nikdo to pravé štěstí zřejmě nezíská.
4. J:R. Pick je skvělý, přemýšlivý autor a znalec života. Z toho jasně vyplývá, že má pravdu.
Jen tak pro dolnění. Všimli jste si toho, že i představa štěstí se časem mění a v každé životní etapě považujeme za štěstí něco jiného?

Kepler

Autoři citovaných aforismů to řekli hezky. Rozhodně víc přeji štěstí těm, co si ho vybudovali vlastní tvrdou prací – ti si ho víc váží. Nějaký ignorant, který vyhraje v loterii kolikrát neví, jak s tou přemírou štěstí rozumně naložit.

aliendrone

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Sorry, ale hned zkraje mne dostal ten obrázek, úplně jsem zalapal po dechu a nemohl uvěřit! Teprve při čtení mi došlo, že na obrázku opravdu není napsano GLOCK! ;) :D

ad 1 – A co, že je na zemi. Můj známý říká: „I to nejpotentovanější štestíčko je pořád lepší, než drát do oka“ ;) Šlapat si po něm je nějakou zákonitostí (jakkoliv povážlivou), neznám nikoho, kdy by to alespoň JEDNOU nezkusil. ;) :D

ad 2 – Ono záleží ve kterých učebnicích. Třeba v našich je portugalský António de Oliveira Salazar hnusným a odporným diktátorem, ale v Portugalsku samotném je DODNES uctíván a dokonce byl zvolen v jednom TV hlasování „Největším Portugalcem všech dob“. Ostatně – který vládce (ať již demokratický či ne) se může chlubit tím, že za jeho vlády se životní úroveň obyvatelstva ZTROJNÁSOBILA? ;)

ad 3 – Nezřídka to tak chodí. :)

ad 4 – Tak to bych tedy netvrdil, že štěstí přeje odvážným. Občas ano, občasi ne a to proto, že poserové jaksi „nedají štěstí šanci“, tudíž jim přát nemůže NIKDY. Nicméně s tím koncem souhlasím.

Musím jít sebrat vychechtané plíce ze země… GLOCK! Ano, v určitých situacích ho mít je OPRAVDU VELKÉ štěstí! ;) :D :D

led

Štastie, čo je to štastie? To spoznáme, až keď spoznáme aj jeho zlé dvojča nešťastie. „Glocks and glock“ (slzy a zbraň)… cez slzy zrieš do smrtiaceho glocku a prežiješ, vtedy spoznáš šťastie života… Ale mnohý nepotrebuje k šťastiu až tak kruté spoznanie.
Šťastie je samotný svet okolo, plnenie svojich predstáv, šťastie je vidieť Slnko nad hlavou, cítiť prírodu, priateľov
Šťastie je aj to čo všetci máme, aj keď si ho neuvedomujeme, je to samotný život.
Len ak myslíš pozitívne, spoznáš šťastie.

EKSOT123

K odpovědím ještě pár hlášek z netu:
>Neměl v životě žádné štěstí. Až při pohřbu – když mu kopali hrob, tak narazili na ropu!
>Potkají se dva kováři: „Tak co, jak si žiješ?”
„Ále, ani se neptej,” mávne první rukou. „Manželka mi utekla s nějakým floutkem, kluka mi zavřeli, dcera se spustila s nějakou drogovou partou, zloději mi vykradli byt a včera jsem havaroval se svým autem na kluzké vozovce…”
„A co ve firmě – aspoň tam jsi spokojený?” snaží se pan Kladívko mluvit o něčem jiném. „Co vlastně děláš?” „Vyrábím podkovy pro štěstí…”
>Je hodně věcí v životě, které si neumíme vysvětlit.. Jedna z nich je, že stále prší na osoby, které si zaslouží slunce…
>Chodí štěstí dokola, sem tam sedne na vola.
>Štěstí se točí dokola, směr dráhy každou chvíli kloní, hned mne, hned Tebe zavolá a blázny v kruhu honí. Nech bejt, co nelze zadržet, nech motýla, ať letí odsud, jen Ty sám se držet hleď! Vždyť Ty držíš život i osud.
>„Přeji zdravíčko a štěstíčko!“ „Ále, co už, hlavně to zdravíčko!“ „Ale štěstí stejně, na Titaniku byli všichni zdraví, ale neměli štěstí.“
.>Pan Kohn jde parkem a náhle mu letící pták potřísní klopu. Kohn si jen smutně povzdechne: „To jsem celý já, jiným zpívají…”
>Žiadny zlý človek nie je šťastný.
>Nelze být šťasten v každém ohledu.
>Člověk může srdcem milovat, ale jen rozumem být šťasten. Giordano Bruno
>Díváš se na nebe a pláčeš pro hvězdu. Víš, že ji nikdy nedostaneš. Ale jednou se podíváš dolů a je tady – září ti v dlani!
>Toho, kto má šťastie, môžete aj do vody hodiť a vypláva – s rybou v zuboch.
>Panna Maria říkala dívence Bernadetě v Lurdech, že pro ni nehledá štěstí zde, ale v nebi.
Jak už psala Led a více z vás, štěstí je mnoho z věcí, které máme a jsou kolem nás. Je ale potřeba vděčnost a otevřené srdce. Například mládí. Kdo by si ho v mládí vážil. Ale v 60 letech, jak by kdo volil, kdyby si měl vybrat mezi výhrou v loterii, nebo tím, aby mu bylo zase 20?

annas

Otázku posunul admin, nikoliv já.

aliendrone

Jsem v šoku! Stále nemohu uvěřit, že jsem dal Keplerovi, tomu erotochlívákovi NOMINACI, jenže… ono mi nic jiného nezbývalo, jako by mi mluvil z duše. :o

Kepler

Tak dík. Pro méně informované, zajisté jsi měl na mysli rakouskou pistoli Glock, o které annas asi nemá tušení. Poněkud černý humor. Už si našel všechny zbytky plic na podlaze?

aliendrone

Eh, kdo by se pachtil pro pár kil dehtu. ;) :)
Jéminkote Keplere, ty taky hned všechno vyzvoníš. Víš jak škodolibě jsem si představoval, jak annas, led a vůbec ten spolek, který nás chlapy diskriminuje si budou lámat hlavu, co že je na tom tak cool? ;) :D :D

Ale uznej, že představa annas vkládající otázku z oboru „zbraně a střelivo“ je DOST funny. ;) :D :D

Kepler

Abych se zastal annas: ono to na tom obrázku vypadá jako GLOCK, ale ve skutečnosti to je Glück (německy štěstí).

annas

Keplere, díky.

Zadala jsem „štěstí“. Naskočila podkova, Znám německý výra, pro štěstí, nahoře je napsané anglicky Luck, tedy jsem nijak neřešila.

Dva trčící lístečky z podkovy se dají brát jako přehláska.

Můžu říct, že jsem se dověděla o rakouské pistoli.

Ale vše se v dobré obrátilo. 🙂

led

aliendrone, u predátora z hviezd človek záľubu v zbrania vie pochopiť, ale nezaplietajte do svojich temných osídiel, nevinného astronóma Keplera, čo radšej než zbrane hľadá Život vo Vesmíre.

aliendrone

Kepler>>> No, i já KUPODIVU vzhledem k mému jazykovému nadání umím v Rajchu vyjma „Herr ober, zwei bier bitte“ und „Noch einmal“ popřát třebas „šťastnou cestu“, ale to jsem už na samotných mezích všeho, co mě mnozí učitelé a především mutti natlačili do hlavy. ;)

annas>>> To NENÍ jen tak „nějaká pistole“, ale mimořádně povedený kousek. Lehká, spolehlivá, výborná cena (v poměru k užitné hodnotě), bez rozpaků bych ji postavil „na bednu“! Kam se hrabou předražené americké šunty. Jestli někdy budete uvažovat o koupi pistole, vzpomeňte si na Glock (nejlépe 20, ale i nejrozšířenější 17tka v ráži 9mm Luger je výborná) Dokonce i americká FBI se musela sklonit před nepopiratelnou kvalitou této zbraně a zavedla ji coby služební typ! :)

led>>> Máte SILNĚ zkreslenou představu o tom, CO Keplera zajímá především. Ano, se životem to má sice dočinění, nicméně nikoliv s jeho hledáním, nýbrž s jeho tvořením! ;) :)

A nedělejte, že neznáte jeho (přinejmenším) celosvětovou reputaci v tomto ohledu! ;) :D