Avatar uživatele
Kepler

„Úspěch je z 99 procent selhání.“ Opravdu?

Je to citát od Sóičira Hondy, který tímto chtěl sdělit, že jeho cesta k úspěchu vedla přes spoustu neúspěchů. Něco jako metoda zkoušek a omylů. Platí to ještě dnes, nebo by se měl vývoj ubírat efektivnějšími cestami?

https://pixaba­y.com/photos/mo­torcycle-bike-honda-show-vehicle-143174/

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1281 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Ano, četl jsem něco podobného, že za úspěchem se skrývá dobré rozhodnutí, které je podmíněno mnoha špatnými rozhodnutími. Bohužel dnes chce každý hned pozitivní výsledek. Je sice pravda, že úspěšní lidé nevidí neúspěch, že ho nepočítají, ale to je myšleno tak, že je to neovlivní od cesty k úspěchu. Sportovci, vědci a jiní.
Když jsem se hlásil na jednu pozici, tak mi řekli asi toto. Tak jsme tak za zenitem, máte něco převratného , co byste mohl nabídnout.? Matematika se nemýlí, a ten kdo to ignoruje , na to doplatí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Asi ano. Pan Honda také řekl: "Úspěchu lze dosáhnout pouze opakovaným neúspěchem a sebepozorováním…“ 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Co třeba objev penicilínu? To přece byl zpočátku neúspěch…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Nelze to takto formulovat. K úspěchu se lze dopracovat nezdary, ale Úspěch sám o sobě nemůže být selhání, to je proti logice. Úspěch je vždy vítězství.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Noooo… ono jde o to, CO považuješ za „úspěch“. Vylepšování a zefektivńování jde provádět systematicky a pokud se zadaří, jistě ho lze označit jako úspěch. Třeba takové AA akumulátory, pamatuji, kdy měly kapacitu cca 1200mAh a dnes jsou úplně běžné hodnoty AA aku přes 2000mAh. Ovšem za nějakou senzaci bych to tedy nepovažoval.

Nicméně pro nějaký „jackpot“ ve smyslu jak píše ivzez to podle mne stále platí. Nedovedu si představit, JAK by se dal systematicky naplánovat výzkum něčeho zcela nového a převratného. Honda zkoušel různé koncepce a nakonec pochopil, že klíčem k úspěchu u motorky jsou vysoké otáčky relativně malého motoru. Dnes se tento poznatek jeví jako „samozřejmost“, ale tenkrát po válce… Musíš to prostě ZKOUŠET, no. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek