bauerlukin

USA řemeslníci na univerzitě

Dobrý den, někde jsem četl, že v USA musejí řemeslníci-pokud chtějí být řemslníky, na univerzitu. Je to tak? Nechce se mi věřit, že tam třeba elektrikář chodí na univerzitu :D

Odpovědi
Frontinus

Není to nepravda a ani to není absurdní, je to jen kombinace jiného vzdělávacího systému a překladu se slovníkem v ruce.
Ve stručnosti, v USA projdou prakticky všichni, pokud nejsou vyloženě z problémové lokality nebo jinak poznamenaní, až na high school a k ekvivalentu maturity. Specializace, pokud je třeba, probíhá až po high school. Označení „college“ pro delší kurzy připravující „řemeslníky“ je běžnější v Kanadě, ale nepochopení se na hranice neptá…

Ametyst

Univerzita není ten správný překlad. Ostatně kdyby na univerzity opravdu chodili „řemeslníci“, bylo by to mnohem menší zlo než vyučující marxisti.