Blackienaaa

USA…????

Dobrý večer, je mi 14 let a můj největší sen je podívat se do USA, přesněji do Los Angeles. V kolika letech by to tak bylo možné, abych odcestovala bez rodičů? V 18? Ale v USA je řidičák až od 21 let? A bez auta se tam prý nikdo neobejde. V koliti letech bych tam tak mohla s kamarádkou odletět o prázdninách? A kolik by to tak popřípadě stálo? Peníze bych si vidělala na brigádách.. Děkuji za odpovědi. :)

Nejlepší odpověď
barnajka

Jestli tví rodiče s cestou nesouhlasí, proti jejich vůli bych tam nejela. Rozhádat se jen kvůli takové ‚hlouposti‘..to by byla škoda, vztahy se pak lepí těžko.
Pokud ale proti cestě námitek nemají, nevidím důvod, proč by sis zájezd nemohla sama sobě nadělit třeba jako dárek… za úspěšně složenou maturitu…v 19, 20 letech ;)
Podívej, nechci tě od toho zrazovat, ale myslím si, že takovou velkou cestu není radno uspěchat. Píšeš, že cesta do USA je tvůj veliký sen… Splnit si svůj životní sen hned ve 14 letech, to bys to dostala příliš lacino – většina lidí na to čeká celý život, a nebo se nedočká vůbec :))
Ne, vážně – pokud po té Americe tak moc toužíš, opravdu nebuď zbrklá a pečlivě plánuj. Nevím, jak jsi na tom s financemi, ale předpokládám, že bezedný bankovní konto nemáš. Když vycestuješ už teď, budeš muset na místě dvakrát obracet každičký dolar, omezovat se a leccos si tam odepřít úplně. Dost peněz spolknou už letenky, ale daleko horší to bude s bydlením. Pokud v USA nemáš někoho známýho, u koho bys přebývala, nejspíš budeš muset využít nějaký hostel nebo mládežnickou ubytovnu, což i tak nebude úplně zadarmo a taky úroveň ubytování může být dost pofidérní.
Další ‚handicap‘ je samozřejmě tvůj věk – jak sama píšeš: plnoletost je v USA až v 21 letech. Do té doby nepočítej s tím, že bys mohla sednout za volant nebo si zajít posedět a popít do hospody.
Když si počkáš aspoň do těch 21 let, budeš si moct USA vychutnat plnými doušky, ochutnat všechno, co nabízí. Bez omezování. Jít kam budeš chtít jít, dopřát si komfortnější ubytování.
Prostě užívat si na maximum… a o to přece v Americe jde, ne? ;)
Na tvým místě bych cestu ještě na nějaký čas odložila, mezitím šetřila každou korunu, študovala průvodce, hltala dokumenty, pilovala angličtinu – a třeba si nenápadka vytvářela v USA kontakty, který se ti pak budou náramně hodit ;)
Např. na stránce http://www.fri­endship.com.au­/findafriend/ si můžeš najít kamarády odkukoliv a přesně podle svýho gusta. Určitě to zkus, za to nic nedáš.
A ještě jeden tip: až jednou do těch Států vyrazíš, můžeš vyzkoušet couchsurfing. Nejsem si teď právě jistá, jestli tam není nějaký věkový limit – ale mám pocit že jo, že 18 let. Je to ale parádní věc, taky bych to jednou ráda zkusila. Pokud nevíš, o co jde, podívej se do odkazů – vysvětlování by bylo nadlouho.
http://www.so­kolska33.cz/no­vinky/couchsur­fing-%E2%80%93-poznej-nove-lidi/

http://www.cou­chsurfing.org/

Ohromný plus couchsurfingu tkví v tom, že jednak ušetříš za ubytování, a jednak poznáš místní lidi, kteří budou šťastní, když ti budou moct vyprávět o sobě, o životě v jejich zemi, o jejich kultuře..když tě budou moct pohostit, zasvětit do tajů místní kuchyně, provést po okolí…
S nimi poznáš místa, která bys sama třeba ani neměla šanci navštívit..no a s cestovkou už vůbec ne :)))
Opravdu ti do toho nechci kecat, ale máš před sebou celý život, tak kam spěchat?
Amerika tu byla už před Kolumbem, tak snad vydrží ještě pár let navíc ;)

Další odpovědi
Drap

Věk neni rozhodující, vycestovat můžeš už třeba ve 14 , pokud máš pas a vízum,.