huxa

Urval se mi na boxu pro HDD sata konektor, mám právo na reklamaci?

Konektor byl k zelené desce nejspíše špatně přiletovaný a utrhnul se při běžné manipulaci, neházel jsem s ním ani nic podobného. Poslal jsem ho na reklamaci s doprovodním dopisem, kde jsem jim napsal, že se to stalo při běžné práci a nejspíše byli špatně provedené spoje (jde to i dosti dobře vidět). Oni mi ovšem za dva týdny napsali mail, že došlo k mechanickému poškození, mám to posílat k výrobci na vyšetření, nebo se přes to přenést s tím, že to posloužilo již účelu a dále si budu muset vystačit s něčím jiným? Box stál 350Kč.

Odpovědi
jpau

Ty jsi nepochopil, na co ten box je. Tam ten disk jednou dáš a máš ho tam, roky, potom ho vyndáš a dáš tam další. To není na žádné časté výměny. Pak je další věc, čemu říkáš normální používání. Když jsem viděl některé jedince jak se k tomu (a podobným věcem v počítači, jéžiš já už toho viděl 😁 ) „normálně chovají“ tak to beru s rezervou. Podle mě je chyba na Tvé straně.

Za další, 350,– není ani částka, za kterou (nejsi-li Koleso) se vyplatí podstupovat nějaké tahání s rekalamací, koneckonců si to můžeš opravit bez problémů sám. Takové věci se běžně dají dělat doma na kolesu, tedy pardon na koleni, v podstatě s elementárním vybavením (pájka, kus drátu jako tenké očko, tenký trubkový cín a jedu). Pokud jsi to nikdy nedělal tak bych ti o to víc doporučil něco takového zkusit!