Určitě se u vás najde kostka cukru, ale najde se i kostka soli v kuchyni?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Kostka cukru se u nás nenajde, kostka soli také ne.

Další odpovědi
Mc Merkurion

v kuchyni ne,ale kostka soli se u nás najde: je to liz pro dobytek…

kdo to neviděl,je to bílá,nebo hnědá kostka soli cca 20×20×20 cm…

Kelt

Sůl kamenná NaCl, krystalizuje v krychlové soustavě, kostka je krychle a pod mikroskopem bych určitě kostku našel, ale cukr máme práškový.

anonym

Kostka cukru ano, kostka soli ne.A nikde jsem neviděl sůl v kostkách.

gecco

Lahny – jen pro info – ve formě kostek je prodávána sůl do lizů…
http://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/solny-liz-solsel-normal-pro-kone-dobytek-ovce-kozy-a-zver-10-kg-p7461/?cid=622
😉

anonym

Díky za informaci.Viděl jsem sůl v lizu, ale vždy to bylo už tak olízané, že to nemělo tvar.Zase jsem o něco chytřejší.

Lamalam

Nejenom v kostkách, myslivci používají i válce.

gecco

Jo jo, máš pravdu – často jako ´podstavec´ používají pahýl stromu s vydlabanou dírou, pro ně je válec účelnější…
😉