musak

Poradíte mi s problémem – určení soudem absolutní neplatnost náj. smlouvy?

Potřebuji nutně poradit,když soud od roku 2006 nás soudí z neplatné náj.smlouvy a až v roce 2013 uzná,že je náj.smlouva absolutně neplatná od roku 2004.Chci podat žalobu na tuto nájemní smlouvu,protože jsme z této smlouvy plnili.Bohužel jsem se spojil s advokátem a ten mě tvrdí,že když už byly vydány rozsudky a nabyly právní moci,tak už se nic proti tomu nedá dělat.Je to pro mě nemyslitelné abych platil(exekuce)kte­ré na mě dala Městská část Praha 5 a ještě z této absolutně neplatné smlouvy postoupila pohledávku úplatně a to určil soud,že je absolutně neplatná smlouva o postoupení pohledávky.Pot­řebuji se poradit s nějakým dobrým právníkem z Prahy který tomuto velice dobře rozumí,nebo na tomto místě.Děkuji předem za dobrou radu.Chytám se každého stébla.S pozdra­vem Karel.

Nejlepší odpověď
rigormortis

Měl by jste si vyměnit právníka:
http://zakony­.centrum.cz/ob­cansky-soudni-rad/cast-4-hlava-2

Další odpovědi
Mapel

Jak už zde rigomortis napsal. Vyměnit právníka. Jelikož je právo dosti zakroucené v paragrafech, tak může nastat i situce, že opravdu budete muset nejříve exekuce zaplatit a pak vám to bude muset původní žalobce zaplatit. Jak přesně použít odkaz o zmtečném řízení vám přesně vyloží právník, ale asi ne ten, kterého máte nyní

zzzzz

Pokud nabyl rozsudek právní moci, tak je platný a je potřeba se jim řídit, jinak se vystavujete riziku trestního stíhaní.

Je možné u některých rozhodnutí podat mimořádný opravný prostředek, je možné podat i žalobu, ale v jiné věci, není možné, aby se soud znova zabýval tou samou věcí, je tam překážka věci pravomocně rozhodnuté.

Zkuste vyměnit právníka, možná by bylo možné zažalovat to podle jiného zákona, to by se o tu samou věc nemuselo jednat. Počítejte ale s tím, že to bude stát hodně peněz a že nejprve budete muset uhradit to co vám soud nařídil a pak se domáhat nápravy