Ludvik

Určení otcovství

Dobrý den,
prosím vás,může matka dítěte po 14-ti letech žádat soud o určení otcovství,když mne před 14-ti lety zažalovala za únos dítěte a to z toho důvodu,že jsem pouze jel k mým rodičům a ona chtěla jet ke svým?Nejsem uveden v rodném listu dítěte.Matku jsem několikrát kontaktoval a chtěla vždy jen peníze(100tisíc za ukázání dítěte),což je docela amorální a nikdy jsem na to nepřistoupil.Dítě jsem chtěl do své péče před 14-ti lety,avšak zákony mi to neumožnili,proto jsem se od celé věci distancoval.Dítě jsem po celou dobu neviděl.Až nyní mi přišla obsílka k soudu o určení otcovství.Zdá se mi to poněkud rozporuplné po takové době,kdy matka pobírala navíc přídavky atd.
Navíc nechci dát souhlas otcovství.
Děkuji za odpovědi a s pozdravem

Nejlepší odpověď
Lenjička

K Vaší otázce: Matka žádat může a Vy můžete odmítnout.
K Vašemu problému: Jestli to chcete nějak vyřešit, zajděte si na nejbližší úřad na sociálku a vyličte jim svůj případ. Většinou tam pracují velmi ochotné dámy, které Vám zadarmo poradí, a ukážou Vám všechny možné alternativvy. Také Vám poradí jak postupovat, když dítě budete či nebudete chtít 😉

Takže klidně odmítněte a nebojte se zaptat tam, kde toho vědí víc 🙂