postcd

Určení množství kyslíku a dusíku v místnosti

jak nejlevněji určit procentní zastoupení kyslíku a dusíku v místnosti s přesností na desetiny procenta?

Odpovědi
cochee

Nejlevněji (zadarmo) – pokud máš kde si půjčit analyzátor kyslíku s vyhovujícím rozsahem. Jinak nevím o ničem, Orsatův přístroj a příslušné chemikálie už asi nikde neseženeš ;) . Ten analyzátor se dá samozřejmě i koupit, ale levný není – viz zdroj. Tenhle máme (mimo ještě jiných) v práci, dá se koupit i samostatně bez sondy a sondu zvlášť – kvalitnější.

Zdroj: http://www.con­rad.cz/meric-kysliku-ve-vzduchu-greisinger-gmh3691-ggo370-300145.k123122#ut­m_source=heure­ka&utm_medium=a­gregator&utm_cam­paign=2014&ut­m_content=123122