vašík

upřesnění hlasování.

Ve stanovách máme, že jakékoliv změny musí odsouhlasit 2/3 přítomných, je nás patnáct, pro byli tří, proti dva, osm se zdrželo hlasování,dva nepřítomni. Jaký je výsledek ?

Nejlepší odpověď
standa

Tento výsledek hlasování znamená, že usnesení NEBYLO schváleno.

Ti, kteří se „zdrželi“ NEHLASOVALI „pro“, takže usnesení nemohlo být přijato.

Pro schválení usnesení by muselo být „PRO“ nejméně 10 hlasů.
Doplňuji:
Omlouvám se, nevšimnul jsem si, že přítomno bylo jen 13 (v původní otázce to zmíněno nebylo) , takže Miroslav má samozřejmě pravdu 🙂

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/hlasovani

Další odpovědi
Miroslavst

Hlasováním nebyla věc odsouhlasena-odhlasována. 3, kteří hlasovali pro je málo.

Upřesnění pro standu: pro by muselo být 9 hlasů a ne 10. Mají uvedeno přítomných a ne všech členů. Jelikož přítomných bylo 13, tak 2/3 je 8,66=9 hlasů.

NickD

Odhlasovámo. „PRO“

člověk

pokud by jednalo o zasedání ODS tak tam je třítřetinová většina v podobě jednoho předsedy a to s prostředníkem vzhu­ru