Mravenec

Upřednostnili byste v hospodě, kde byste byli štamgasti, dámskou obsluhu, nebo pánskou?

Je lepší být štamgast v hospodě, kde je obsluha ženská, nebo muž? Jaké jsou výhody a nevýhody?

Inspirace ze seriálu Polda, který chodí na pívo k Vandě a diskutují o životě.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud jsi štamgast, tak ti to je jedno.

Další odpovědi
iceT

V hospodě, kam jsem kdysi chodila, točil a roznášel chlap. Sice to byla knajpa, ale vařilo se slušně a večer to byla typická hospoda, tam se nesedělo u baru a nepovídalo s číšníkem. Na to nebyl čas. Když ho střídala nějaká baba, tak se jí přezdívalo Rychlej Pepa, a bylo to strašný, ta obsluha.
Obsluha by měla být přiměřeně rychlá, vstřícná.
V otázce zní slovo štamgast, můj předpoklad je tedy, že stálý host a obsluha se znají a mají si o čem povídat. Pokud je na to čas.

paul1

Obsluhu určitě dámskou, výčepní by měl být chlap, ale i některé ženy to zvládají dobře.

Filip84

🙂

Ideální je smíšená: chlapi, obecně, lépe točí pivo (teda u nás ne, u nás to lejou, pomalu, žufanem všichni! 🙂 ), no a ženské tomu dají, no prostě, ženský prvek.

marci1

Asi pánskou. Lze si s ní pokecat také o sportu, světových problémech a tak. Jednoho takového mám. 🙂

Mravenec

Abych se vyjádřil já, jsem na pochybách. Proto se také ptám. U ženské obsluhy, pokud to nebude žádná dámička, nebo 20ti letá servírka a bude mít pochopení, se dá asi dobře pokecat, pokud člověk chodí sám. S chlapem toho kecání moc nebude, sedí se na barové stoličce u výčepu, objednává se a občas prohodí pár slov, pokud to teda zase není ukecanej babochlap. 😁

Filip84

Dobře, ale tak do hospody se, primárně, chodí na pivo a jídlo, ne?

Ženské jsou ženské: ony nějak sanovat trubky, nebo tyhle věci, na to ony moc nejsou. Měli jsme pod pípou odtok, taková hadička tam byla, napojená na odpad. A ženské, jak jim tam padal burdel, si jí jednoho nekrásného ne ucpaly, a pak ani nevěděly, že tam je odtok, prostě to vytíraly. No jo, jenže to ošklivě páchlo, no prostě 3/4 m dlouhý „šulin“ burdela.

Ženské moc nejsou s to si tu práci zorganisovat: dáš je na obědy dvě. A nestíhají. Tak je dáš tři. A taky nestíhají. No arciť, protože všecky dělají všecko (jsou „kamarádky“, ne!? 🙂 ), takže, ke stolu 1 přijde 3× někdo jiný s jídelníčkem, 3× objednat pití, atp., a ke stolu 8 nepřijde nikdo. Neskutečný zmatek, a přitom ženské ztrhané, jak když fáraly do dolu Hlubina dvanáctku.

Taky, občas, je docela fajn, když někdo „usměrní“ chlapy, v každé hospodě, nálevně, nebo takové, kde stojí pivo skoro stokorunu, je občas potřeba. Může to být „matróna“, jsou takové, ale většinou je to chlap a klidně to může udělat i kuchař.

Proto říkám: smíšená obsluha je ideální. 🙂

Mravenec

Ano, to je pravda.