Katak

Úprava styku s nezletilým

Dobrý den.
Soudila jsem se s prarodiči svého syna a soud rozhodl takto, cituji:
Prarodiče jsou oprávněni stýkat se s nezl. vždy od každého prvního pátku v měsíci v 16 hod. do následující neděle v 16 hod.

Kdyby můj syn byl třeba skoro každý první pátek v měsíci nemocen (samozřejmě bych jim jej nedala), ale otázka zní, zda bych jim musela syna dát jakmile se uzdraví a zdali bych musela mít lékařské potvrzení o nemoci.
Myslím si, že má povinnost je pouze v onen první pátek,ale nejsem si tím jista. V případě, že by pravda byla na mé straně, mohou s tím prarodiče něco dělat?
Děkuji Vám za odpověď.
S pozdravem
Doplňuji:
Dobrý den znovu.
Jen pro všechny ty, co mají názory na mě aniž by znali situaci.
Prarodiče mají na mého syna špatný vliv, bohužel tomu nemohu zabránit.
Soudní znalkyně (psycholožka) mi řekla, že k tomu, aby byl zabráněn styk s dítětem, musí být zvláš závažné důvody (např. týrání)
Když příjde od rodičů vzteká se, je plačtivý,nezvla­datelný, mluví sprostě, vyčerpaný, většinou s bolením břicha-stolici má tak zatvrdlou, že se nemůže vyprázdnit od množství čokolády, kterou u nich spořádá.
Ale nemám jim to jak dokázat.
Pokud si myslíte, že já jsem sobecká, tak prosím, je to Váš názor.
Já udělám vše proto, abych své dítě chránila, když z toho nemá ještě rozum.

Nejlepší odpověď
kropitko

samozřejmě,že pokud děti budou nemocné tak k nim nemusí,ani nemusíte mít potvrzení. To co určil soud,to platí. Neznám Vaši situaci,ale není mi jasné,proč nechcete,aby se s nimi děti stýkali,přeci jenom jsou to prarodiče. To je vaše věc,jistě proto máte důvod.
Doplňuji:
děti chodily k prarodičům místo toho aby byly u otce, měly podobné problémy když přišly domů,dcera dokonce i zvracela, dnes už jsou téměř dospělé,prarodiče i otce už tak dva roky navštěvují jen když chtějí,což je málo kdy…Možná by Vám mohla poradit pracovnice OPD,sice s nima nemám dobrou zkušenost,ale za zkoušku nic nedáte.

Další odpovědi
Miroslavst

Jelikož nevidím rozsudek a odůvodnění, kde se může říkat více, je můj názor takový:
V případě, že již rozsudek nabyl právní moci, je soudem určený nejbližší pátek 2.dubna 2010 a poté zas až 7.května 2010, 5.června 2010
Pokud budu brát přímo slova, která píšete jako cituji, pokud by byl nezl. nemocen, dávat jim jej nemusíte, ale nemůžete jim bránit ve styku s nezl. Jakmile se uzdraví jim ho dát musíte až další první pátek v měsíci a potvrzení byste měla mít. Toto však pro případ velkého sporu s prarodiči. Oni s tím nic dělat nemohou. Jediné, co by mohli, je podat žalobu k soudu, ale vy dokážete nemoc právě tím potvrzením. Nikde se však neříká (cituji), že musí jít nezl. s nimi. Jsou pouze oprávněni se s ním stýkat, tzn. i návštěva u vás doma společně s nezl. je styk s ním.
Nakonec poznámka: Pokud rozsudek dosud nenabyl právní moci, je první pátek až 7.5.2010

standa

Jestli chápu dobře mezi řádky, chcete obcházet rozhodnutí soudu, a to není úplně nejlepší rozhodnutí…, ale nebudu moralizovat.

Vaše povinnost je dítě ´poskytovat´ vždy v 1.pátek v měsíci. A protože v rozsudku není stanoven žádný náhradní termín, tak z tohoto pohledu máte vyhráno.

Ale nevěřím, že vám to budou prarodiče baštit dlouho a pokud o vnuka mají skutečný zájem, tak soudu předloží takový návrh na úpravu styku s dítětem, že vaše ´finty´ s nemocí už nebudou stačit.

Pokud jste, ale skutečně přesvědčená, že stýk vašeho dítěte s prarodiči je PRO DÍTĚ NEŽÁDOUCÍ, tak o tom přesvědčte soud !

BEAES

Jako matka chráníte své dítě, chápu to. Řekla bych, že v tomto státě jsou špatné zákony a i hodně špatných soudců rozhoduje o osudech jiných, kolikrát to smetou ze stolu a je jim jedno, že to může dětem ublížit.
Určitě by stačilo, kdyby syna jen navštěvovali pod vašim dohledem, třeba si s mím 2 hod. pohráli, brát si ho na víkend je docela dost. Možná dobrý advokát by pomohl…

marta0022

Chudák dítě a babička s dědou!!! Přeji vám aby si váš syn našel stejnou mrchu a vy díky ní svá vnoučata nikdy neviděla! Jste sobecká!

babička50

Dobrý den,já jsem zrovna jedna z těch babiček co má bohužel smůlu.Vnučc je 7 a půl let a její matka nám nechce dovolit se vídat,zakazuje jí se mnou jakkoli komunikovat i telefonovat.Matky přítel to ještě více popichuje a tvrdí o mě že jsem blbá babička,že náš pes(kterého vnučka zná od narození)je hnusný a vůbec všechno co se týká této půlky vnuččiny rodiny že je hnusné,blbé adt.To jsou přesně jeho slova,jak mě je opakovala vnučka jednou.NECHÁPU rodiče,když se rozejdou,proč do toho tahají babičky a dědy!!!!!Dítě nepatří nikomu,je součástí života jak matky, tak otce a i prarodičů,pokud o to samozřejmě mají zájem.

standa

To marta0022:

PROBOHA ! To je rada jako stehno ☹

Vždyť vůbec netušíte o co v daném případě jde a už kážete…