zjentek

Upne se teď pro změnu pozornost z Ukrajiny na Turecko? Pošleme jim také vše, co máme a často sami i nemáme?

IMHO jsou k tomu dobré důvody, tak poprvé že v Turecko je náhle zdevastovanější než Ukrajina a podruhé je členem NATO, jako i my, i když Turecko je členem už cirka 70 let a my jsme tam zobáci, věčné myši. IMHO shora zmíněné stačí k tomu, abychom veškerou pomoc nyní soustředili z Ukrajiny na Turecko (když tedy musíme a chceme, bo jsme laskaví a nemáme svých starostí se živobytím dost. Dnes jsem dal somrující babičce u Kauflandu 50 těžkých českých na balení cukru a mouky (po jednom) no a to Turecko, to mě taky vede k žalu, jako ta babička. Ale musel jsem si pak ještě koupit ocet no a po tom všem co jsem dnes prožil mě nakonec rozplakal až v Kauflandu dlouhatánský regál právě s octy a oleji. Děkuju.

Nejlepší odpověď
dubraro

Už jsme poslali. ČR byla první zemí, která poslala záchranáře a humanitární pomoc. Dříve, než jiné, mnohem bohatší země, dávající na odiv svou morální úroveň.

Další odpovědi
Ametyst

Je zajímavé, že se mluví jen o Turecku, i když byla zasažena i Sýrie. Tam se pomoc neposílá, ba se o pomoci Sýrii ani zmínka nenajde. Tož si udělej obrázek pomoci. Dvojí metr jako obvykle.

Drap

Samozřejmě že se budeme skládat a pomáhat i tam. Ovšem musíme mít na paměti, že Ukrajina je na prvním místě.

Pepa25

Ametyst: Jako obvykle kecáte (manipulujete). Ve všech zprávách se zmiňuje „zemětřesní v Turexcku a Sýrii“ https://denik­n.cz/minuta/1076079?r­ef=mwat Turecko je zasaženo podstatně více (viz i počet úmrtí). V Sýrii se bohužel humanitární inciativy nemohou angažovat naplno kvůli občanské válce – viz „Situace v Sýrii je kvůli stále trvajícímu konfliktu daleko méně přehledná, zvláště potom v oblastech, které nejsou pod kontrolou vlády“ https://www.clo­vekvtisni.cz/dis­tribuce-pomoci-po-zemetreseni-v-turecku-a-syrii-9989gp

Pepa25

Ametyst: aktualizace informací ČvT k Sýrii: https://www.clo­vekvtisni.cz/hu­manitarni-situace-v-syrii-nikdy-nebyla-horsi-10030gp

V severozápadní Sýrii máme na místě tým 450 zaměstnanců. Rozdáváme lidem zasaženým touto tragickou událostí hotovost, teplé jídlo, zimní oblečení a další základní věci. Hranice s Tureckem, která byla bezprostředně po zemětřesení neprostupná, je nyní již otevřená jak komerčním tak humanitárním konvojům. Člověk v tísni v této chvíli zajišťuje nejvíce potřebný materiál. V celkových číslech jsme doposud darovali:
50 000 litrů nafty a dalšího nezbytného vybavení místním samosprávám.
7000 kusů zimního oblečení pro děti a dospělé.
2600 potravinových balíčků pro nejvíce postižené rodiny a 1900 balíčku s trvanlivými potravinami
1500 domácností od nás každý den dostává teplé jídlo a 2400 jednorázových porcí teplého jídla
400 porcí jídel pro kojence
1200 rodinám jsme darovali 150 dolarů na zakoupení základních potřeb
900 lidí jsme vyplatili peníze za odklízení sutin v rámci programu Cash for work
60 nádrží na pitnou vodu a 30 generátorů do provizorních táborů pro lidi, kteří ztratili střechu nad hlavou