bukovec

Kdy mi upadl poslední díl výfuku u Fiat Dobló 1,9 JTD, můžu s ním jezdit, než pojedu do opravny?

upadl mi poslední díl výfuku u Fiat Doblo 1,9 jtd než pojedu do opravny můžu s autem jezdit nepoškodím ho?

Nejlepší odpověď
aliendrone

No, když to „než pojedu do opravny“ neznamená čtvrt roku nebo víc, tak nemusíš mít strach. Ale >

  1. Platí to, co ti ostatní píší o technické (NE)způsobilosti k provozu.
  2. Pokud jde o zadní díl, tak on ten rozdíl v hluku/zvuku není zase tak zásadní, aby se za tebou bengaboys jedoucí v protisměru otáčeli nebo tě stavěli, když někde číhají. Však to slyšíš sám, že to není takový rachot, jako kdyby byla díra v prvním tlumiči nebo před ním. Prostě kolem nich projedeš na volnoběh [nebudeš šlapat na plyn] a budeš v pohodě! (to je ovšem neoficiální rada, správně bys měl zajít na výměnu HNED!) ;) :D :D

Další odpovědi
Edison

Auto sice nepoškodíš, ale auto je nezpůsobilé k provozu na pozemních komunikacích ČR.

Arne1

Můžeš. Pokud tě nechytnou.
Zvukový projev auta bez výfuku je dost odlišný od normálního, takže to bude snadno poznatelné.

cukrar

Nemůžete.