Lurius

Unavují se oči více za světla, nebo za tmy?

Co je pro oči náročnější?

Nejlepší odpověď
gecco

Nelze odpovědět – otázka je příliš neurčitá:

  • co je „světlo“ a co „tma“?
  • „unavují se“ (oči) – čím?

___
Obecně „oči“ nejvíce namáhá přemíra světla (oslnění) – a to jak sítnici, tak i oční nerv (mozek) – vnímání obrazu.
Velmi namáhavé je i pozorování rychle se měnícího obrazu (mozek, oční svaly).
Podobně namáhavé je vnímání neostrého obrazu.
A obecně nejvíce si zrak (od svalů přes sítnici po mozek) odpočine bez vjemů – tedy v naprosté „tmě“ – jen se daný člověk nesmí bát – protože strach zase namáhá mozek (a ten i oko)…
😉

Další odpovědi
marci1

Těžká otázka. Pravděpodobně (i pro mě) je horší pro oči šero, či pološero, kdy člověk začíná vidět trochu hůře. Nejsme kočky (čtyřnohé). 🙂