Umyl sem sluchátka, co mám dělat?

musel sem umýt celé sluchátka a teď jedno jde minimálně a druhé dobře, ale chrastí v něm voda. Postačí je nechat zítra na slunku, aby vyschli, nebo se mám pokusit je rozdělávat? (nemají šroubky, nic)
Doplňuji:
ok, děkuji vám, zkusím ten fén a lednici.

iv-rozesmálo by vás ještě víc, kdybych vám řekl, že mi na ně v kapsy vytekl rum z rumových pralinek a musel sem to jít všechno umývat do potoka? .)

Nejlepší odpověď
Hlada

Kdyby šlo o destilovanou vodu a čistá sluchátka, tak by se nic nemuselo stát. Jestli ale voda čistá nebyla a sluchátka byla také používáním znečistěná, s velkou pravděpodobností se nečistoty dostanou do mezery mezi cívkou a magnetem a sluchátka budou produkovat zkreslený zvuk. Lepší než na slunci by bylo hehydratovat je v lednici nebo v sáčku se Silikagelem.
Doplňuji:
Ta cukrová voda není ani tak důvod ke smíchu, jako k nákupu nových sluchátek. Možná, že by se daly zachránit vypráním v destilce a do vyschnutí je nechat hrát, aby se kmitačka neslepila s magnetem. Dokonale se to vyprát nepovede.

Další odpovědi
tom004

Když už bych udělal takovou „věc“,zkusil bych raději fén.
Doplňuji:
Tak to by mne ještě zajímalo,kde se dají koupit pralinky,plněné rumem. 🙂

chudst

Na slunku elektroniku samozrejme nenechavejte. Nerozdelaval bych je, protoze je pak nedate dohromady. Jednoduse je zkuste nechat vyschnout anebo pouzijte fen. A doufejte. A nikdy uz neumyvejte sluchatka, maximalne vlhkou hadrou. Pouceni pro priste.

anonym

Diky za rozveseleni .. vy jste je asi i sampunkoval a sprchoval , ze ? 🙂 -iv-

anonym

hlada-už jdou bezvadně, snad lépe než předtím, děkuji vám mockrát všem.

tom-zde máte obrázek těch pralinek od orionu
http://www.po­traviny.co.uk/ca­talog/images/o­rion_pralinky­Rumove.jpg