Avatar uživatele
anonym

Umrtí v rodině

Dobrý den! Jak mám nejlépe vysvětlit tříleté dceři úmrtí oblíbeného dědečka? Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5167 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Janulka

Dobrý den, zkuste jí to vysvětlit pravdivě a co se týká slov – jednoduše, tak jak jim rozumí. Mezi třetím a čtvrtým rokem děti prožívají více vědomě konečnost věcí a živých bytostí. Zkuste tedy dceři říct příčinu smrti – např. dědovi přestalo tlouct srdíčko … Znamená to, že už dědeček nikdy nebude, neuvidí ho … dejte jí příležitost, aby se mohla zeptat na cokoli, co ji napadne. Pokud má dědeček hrob, nebojte se s ní k němu jít a donést mu kytičku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jivinho

Skuste, že dědeček byl moc unaven a usnul a nikdy se už neprobudí. Nebo něco že už byl starý a všechno ho bolelo a teď je „někde“ a tam je mu dobře.. Potkal svoje sourozence a maminku s tatínkem a tak.. To by mohlo zabrat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Nejvhodnější je asi to, co Vám doporučil Jivinho. Zkuste dcerce říci, že dědeček byl moc nemocný a pak umřel a to znamená, že teď je prostě tam „někde“ (pokud nevěříte v nebe, zkuste v něj věřit třeba jen pro tu chvíli, kdy si o tom budete s dcerkou povídat), kde je mu dobře, a že „tam“ zkrátka lidé odcházejí,zvlášť když už jsou staří.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
alenka901

určitě pravdivě ale opatrnou formou př.dědeček šel do nebíčka kde se má krásne atd

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dewil

pravdu přizpůsobit věku dítěte, je ale třeba, aby pochopila, že odchod je definitivní, aby nečekala a nehledala…to je větší trauma než ztáta sama. Pohřeb rozhodně absolvovat

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy