dgfdgf

Umře palma, když je nahnutá? Koupil jsem si palmu, dovezl ji autem a teď doma je nahnutá. Jel jsem pomalu.

Myslíte, že je zlomená, nebo se vyvrátila jenom tím, jak se v květináči cestou hejbala? Jestli se zlomila, za jak dlouho poznám, že umírá?

Když jsem tu velkou rostlinu koupil, byla v malým květináči, a to mohlo bejt důvod proč je nahnutá. Ale proč je nahnutá i ted, když jsem jí přesadil do většího? Podepřel jsem jí kamenem, ale to mi nepřijde jako dobrý řešení.

Odpovědi
Tom20

Myslím, že ne, my máme doma nahnutou palmu už několik let a stále žije :D

dejavu

Nemyslím, že by to zračilo její konec, pokud není zlomená. Podepři ji, usaď hlínu s balem v květináči upěchováním. Jinak tady je spolek přátel pěstitelů palem, zeptej se tam http://klubpp­.palmparadise­.biz/identifi­kace/?title=I­dentifikace+pa­lem-virtu%E1ln%ED+P­almetum&count-rows=24&select=0
V přírodě ty palmy taky často rostou pěkně nahnuté. Ale chápu, že v květináči je to problém, protože ti pak začne na tu stranu přepadávat i s květníkem.