briketka10

Umíte si představit zdravotní sestru ze Slovenska s živnostenským listem ?? a další cizince od července podle nového..

zákona, který bude platit ?? kdo bude stavět domy, češi jsou líní, takovou dřinu nezastanou, slovenští a ukrajinští dělníci pracují někdy i 14 hodin v těžkých podmínkách..
já si to neumím představit..
Doplňuji:
nechci být sprostá, ale rozhodla špatně, práce je sice málo, ale tuto by nikdodělat nechce, proto ji vykonávají cizinci a dobře jsou rádi, že ji mají, někteří tu bydlí trvale s dětmi, naučili se mluvit česky a teď ? pryč s vládou !

Nejlepší odpověď
Drap

Vláda rozhodla a ta činí všechno dobře.A my už se s tím musíme nějak srovnat.

Další odpovědi
mosoj

Konečný dopad další zdražení !!!! To se teď ale nikomu vysvětlit nedá.

Děda Louda

Zdravotní sestra nevykonává dělnickou profesi. Leda jako vedlejšák.

Berkl

Umím! Moje neteř pracuje jako zdravotní sestra v Irsku a jinak, než na „živnostňák“ to ani nejde. Tady, v ČR jsem měl kolegy (Ukrajinskou rodinu) a dělali taky na živnost dojiče na farmě. Osobně si myslím, že dělat na vlastní živnost , je pro cizince daleko lepší, než pod nějakou agenturou, která jej okrádá a navíc okrádá i stát.Jsem „cizinec“ (Slovák), žiji tady již 13 let, tak o tomhle vím své.