Ametyst

Umíte si představit jiné hlavní město ČR než Prahu?

Já mám tři tipy- Hradec Králové, Olomouc a Brno. Všude je dopravní obslužnost dobrá, letiště se dořeší, protože by peníze na to byly,a neskončily by v Praze, kde se teď přerozdělují. Bylo by příjemné mít nové hlavní město: byl by to zdravý reset. Mí zahraniční přátelé říkají: Praha je past na turisty.
Protože jsem nová a udělala jsem chybu v zadávání ankety, omlouvám se. Můžete bez zášti napsat jinou možnost než ta 3 města, do textu. Děkuji za názory.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
dust8

Hradec Králové

Ani jedno cos dala jako možnosti. Ale nějakou úplně náhodnou maliknou vesničku, aby bylo vidět, že na velikosti nezáleží a netřeba se honit jen za prestiží mohutnosti. Kéž by to tak mohlo být. Ale asi to nejde, protože by ty velké prestižní města příliš záviděla nějaké malé vesničce. :D

Další odpovědi
Kelt

Olomouc

Napíšu Olomouc, protože jsem tam studoval a měl i svatbu, také dcera tam studovala, takže mám na Olomouc dobré vzpomínky. Taky se divím tvému výběru, protože bych vybral jiná města a obce. A nikde neplatí, že hlavní město musí být největší a mít letiště a jiné věci. Je mnoho hlavních měst, které nejsou největší.

Kepler

Olomouc

Chybí jiná možnost, kdy se už konečně uživatelé naučí správně zadávat anketu, aby měla smysl?
Jsem pro obnovu zemského zřízení, tak, jak to bylo za první republiky. Češi ať si ve své kotlině mohou klidně dál vládnout z Prahy, ale Morava a Slezsko by mělo mít za hlavní město Olomouc. K tomu je historicky oprávněná, Brno je jenom původně rakouská největší vesnice na Moravě. A vlastně je dodnes.

FlAsh_7

Brno

Když už…

led

Olomouc

predpísaná označená podmienka neplatí, ale je tu možnosť.
Stačí to urobiť ako v Austrálii.
Keď sa Sydney a Melbourne hádali o tom, ktoré z nich bude hlavné mesto, ako kompromis bola v roku 1908 vybraná Canberra za miesto budúceho hlavného mesta krajiny.
Takže vyberte si: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_m%C4%9Bs­t_v_%C4%8Cesku

jirka F

Olomouc

A to proto že nedaleko tohoto města bydlím.V dětství jsem tam jezdil s rodiči.A celkově je to pro mě sympatické město.

aliendrone

Hradec Králové

Nechápu PROČ není v ankentě volba „jiná možnost“, když možnosti odpovědí nejsou ani zdaleka vyčerpány. Hradec to být nemůže, protože PARDUBICE!

Také bych dal přednost nějakému více českému městu (ono není o co stát, slejzá se sem verbež z celé republiky, o okolních zemích nemluvě), na druhou stranu ale my Pražáci máme jednu nezanedbatelnou výhodu – masivní živý štít před bombardováním ze strany Moskvy, kdyby se něco semlelo. ;) :D :D

Ruku na srdce Pražáci – na veřejném prostranství slyšíte KTERÝ jazyk nejčastěji? ;) :D :D

zjentek

Brno

No a já si takto umím představit ČESKÝ RÁJ!

Jan Kunčar

Olomouc

anonym

Hradec Králové

Kvůli vhodné poloze, která tak neseparuje východ republiky.

metro

Brno

GM

Brno

Pepa25

Neumím.

anonym

ale jak aliendrone správně poznamenal, z tandemu Pardubky&Hradec by i podle tohoto kritéria vyhrály Pardubice, jsou prostě blíže geografickému středu 🙂

anonym

pokud by však kterýkoliv z nich získal status hlavního města, ten druhý by se okamžitě ocitl v pozici velmi ceněného satelitu 🙂 a stejně by došlo k jejich propojení, takže finální název hlavního města by byl Hradubice nebo Pradec.

aliendrone

zjentek>>> Já si ČESKÝ RÁJ představovat nepotřebuji, znám ho celkem dobře. Nejraději Prachovské skály. ;) :D :D

zjentek

Dudláj, dudláj dá? Ále, snad bys nezabíjel? (;.

aliendrone

Neboj, i když na mém seznamu jsou VŠICHNI, tak to je právě důvod, proč se většina nemusí ničeho obávat. Je totiž tak hluboko v pořadí, že se na ně pravděpodobně nedostane, no. To víš, jsem jen jeden a ostatních je MOC. Tudíž pokud se neposuneš v hitparádě na přední příčky… ;) :D :D

Kryšpín

Jedině Brusel už je načatej

led

1 – Brusel
2 – Peking
3 – New York
4 – Moskva
5 – https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_m%C4%9Bs­t_v_%C4%8Cesku

Frontinus

Nejlepší varianty jsou:

  1. Přebuz
  2. Loučná pod Klínovcem
  3. Boží Dar
  4. Rejštejn
  5. Janov
  6. Andělská Hora
  7. Rožmberk nad Vltavou
  8. Výsluní
  9. Krásné Údolí
  10. Horní Blatná

elkon

Žádné jiné…