Avatar uživatele
annas

Umíte se zastavit a odpočinout si v dnešní uspěchané době? Kdy umíte říct dost?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? anonym, vagra, iceT, Andělé, hanulka11, dědapetr, anonym, fcoop, anonym před 4613 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Na to už přece pamatovala bible, když nám zavedla neděli, kdy se nic nedělá.
Dny odpočinku mají i ostatní náboženství, byť pod uštechtilým hávem nábožných motivů.
Důležitost pauz v pracovních procesech pro zdraví a obnovení produktivity vypozorovaly již dávné generace a tak je vtělily do různých tradic, např. známá siesta v teplých pásmech.
Takže umím a většinou si tělo samo řekne, že jsem to už přepískl a potřebuje voraz.
Doplňuji:
O víkendech aplikuji aktivní odpočinek (moderní to vynález pro relaxaci náročných duševních povolání), u kamaráda na Sázavské chatě.
Má to podobný efekt jako indiánský běh (pro ty, co nevědí – střídání úseků běhu s rychlou chůzí pro dávné posly, kteří takto dokázali urazit desítky km i přes noc non stop, aby doručili státotvorné zprávy).

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Ano, určitě umím, některé dny jsou nabité , že člověk doslova padá na ústa.
Ale naproti tomu si udělám odpočinkový den, kdy zrelaxuji.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Andělé

O mě vždy říkali,že jsem neúnavná. Nikdy jsem neuměla odpočívat a myslím,že to mám po mamce.Ta odbíhá i u oběda. Ale dělám si to sama,je to další věc,kterou se musím naučit,ale stále to oddaluju.
Čím jsem starší,jsem víc unavenější,ale i to mě nedonutí si odpočinout.Relaxuju u pc,ale i od něj neustále odbíhám,pořád musím něco dělat.Samotné se mi to nelíbí,vím,že je odpočinek velice důležitý,ale jsem v tom nenapravitelná…Měla bych se naučit na sebe víc myslet…:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Když mám splněné nejnutnější úkoly. Jinak jsem silně nervní a tudíž neodpočívám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Tělo,nebo hlava si o to řeknou.
Komické je,že úplně stejně „skučeli“ lidé v dobách,které by šly dnes označit za idylické.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Ano nutí mě k tomu můj zdravotní stav.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Já už ani nic jinýho nedělám než že stojím/ležím a odpočívám.Od toho je nakonec důchod.Vždyť jsem makal 46let.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kéž bych mohla napsat to,co Jikra.Bohužel ještě si počkám.Odpočívat se musí,umím si říci dost.Dokonce k tomu nutím i ostatní z rodiny.Miluju chvíle,kdy se „slezem“ a relaxujeme.Každý podle sebe.Já s knihou v pelíšku,manžel „sportuje“ na sedačce.život není tak dlouhý,abych ho prožila v tempu.To mi stačí zaměstnání.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek