ReHu

Umíte se vysmrkat jenou rukou?

Protože já ne a při jízdě autem, kdy sice zpomalím, ale řídím lokty, neb nemohu zastavovat každých 500 m, bych byla ráda, kdyby ano 🙂.
Doplňuji:
oprava – jednou rukou :).

barbakan – nechci vidět tvé auto .-)

Nejlepší odpověď
anonym

Jednou rukou to jde možná hůř, ale člověk si nakonec poradí (jak dokazuje Drap).
Jinak máš-li správně seřízenou geometrii a sbíhavost, tak na rovném ůseku a pomalejší rychlosti, není vůbec třeba nemotorně používat lokty.
ad barbakan, v hypotetické rovině to sice vypadá vtipně, ale pokud jsi to reálně aspoň jednou zkusil, zjistil bys, že to průvan z okénka okamžitě vmete zpět do tváře.
I pouhý nedopalek musím vyhazovat za jízdy opatrně těsně za zadní hranou rámu dveří, jinak to padá na čalounění zadních sedaček… už jsem jednou takhle hasil za jízdy, což je horor.
Doplňuji:
ad Terryle, napadaly tě snad osvědčené metody z dětství, jako utírání do rukávu apod? Mne zase napadl galantní spolujezdec.
(Mám dojem, že na středověkém dvoře byli všelicí stolníci, dvorní šašek, anglický dvůr má královského ptáčníka, co se stará jen o kultovní havrany, tak proč by nemohl být i dvorní utírač nosu?)

Další odpovědi
Drap

Nedělá mi to vůbec žádný problém

Terryle

No, chvíli jsem přemýšlela, jestli to jde i jinak :o}

anonym

Záleží kterou nosní dírku chci vyčistit.Pokud pravou,palcem ji uzavřu a fouknu do nosu a z levé to vyjde.Obrácený postup je u levé nosní dírky!
Doplňuji:
ReHu,právě proto tento systém používám,když mám ucpanou levou dírku a otevřené okno na straně řidiče! 😁

Michal Kole

Není v zákonu o provozu na pozemních komunikacích něco, že řidič musí být zdravotně způsobilý ? Pokud musí každé 2 minuty „obsluhovat“ nos tak podle mě není.

Ale právníci by určitě našli nějakou kličku 🙂

lenka.seda

Ani to jinak neumím =D

ReHu

Jednou z mála věcí, které nemám opravdu ráda, když mi v zatáčce kape z nosu :D. Proto ty lokty 🙂