Kelt

Umíte se dostat do alfa hladiny, ale vědomě?

Normálně mozek je ve stavu beta, ale při usínání a probouzení se dostává do stavu alfa. Umíte si tento stav vyvolat, nebo jste dokonce absolvovali podobné kurzy? Máte s tím nějaké zkušenosti a využíváte to? Kdy, kde a jak? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Dá se říct že umím, ne však vždy se podaří.

Další odpovědi
led

Niekto tomu hovorí alfa hladina, niekto uvoľnenie mysle a tela.
Dokáže to veľa ľudí, len mnohí si neuvedomujú, že prechádzajú do hladiny alfa. Je to otázka vedomého sebaovládania a schopnosti vypnúť.
Žiadne príručky vám túto schopnosť nenavodia, pre niektorých je spínačom hudba, niektorí k tomu potrebujú ticho. V každom prípade pred vedomým uvedením do stavu alfa musíte vypnúť myseľ a fyzický pohyb, uvoľniť svaly.

nyjono

Ano, dostávám se do alfa hladiny vědomě, ale moc často toto neprovádím.
Spíše před pár lety. A to pro plánování.

dubraro

Ano, absolvoval jsem kurz.

aliendrone

Jsem si JIST, že přinejmenším já a Kepler se umíme dostat vědomě nejen do stavu „alfa“, ale ještě dál až ke stavu OMEGA. Je to jen otázka množství panáků a celkové rezistence. ;) :)