Umíte rusky? A jak dobře?

Nejlepší odpověď
Kepler

Domluvil bych se, i když ne plynně. Po pár vodkách ostatně jazykové bariéry padají.

Další odpovědi
Kelt

Mám z ruštiny maturitu. A byl jsem lepší než v češtině. Jinak rozumím, občas sleduji filmy, pořady. S mluvou je to horší. Ale snad jo.

Emefej

Да, у меня государственный экзамен по русскому языку.

Arne1

Domluvím se, řekl bych že dobře. Kdysi jsem četl scifi v ruštině, ale to je už dávno. Na psaní si dnes už moc netroufám, raději použiju Google translator a ten pak opravím.

da ny

Od posledních „zkoušek“ RJ přes 30 let téměř nepoužíván.,
Hodně roumím, přečtu, domluvím se (pomohlo kdysi v NDR a v Bulharsku po roce 1989). Nepoužívám (jen krátký čas během práce v KV lázních = továrna, na peníze. Během 20 minutové masáže klient spíše relaxuje). Chybí slovní zásoba :)

ten který je

Umím pouze číst,jinak mluvit moc ne.

Drap

Umím, ale mizerně. Běžně se celkem dobře s občasnými nedostatky domluvím.

Rokio

Neumím rusky, ale umím anglicky, trochu německy a samozřejmě česky.

EKSOT123

Na střední jsem byl v ruštině nejlepší ze třídy, rozuměl jsem i rádiu v ruštině… ale jako první porevoluční ročník jsme měli možnost si zvolit k maturitě jiný předmět než ruštinu. Což jsem ještě se dvěma statečnými udělal a vzali jsme matematiku. To ale obnášelo doučit se všechny 4 ročníky učiva, protože matikářka na to extrémně kašlala. Ale jinak jsem nedávno s pořízením internetu po 30 letech ruštinu oprášil (líbí se mi slovanské písničky) a víceméně ponimáju. Snadnější je pro mě rozumět, než mluvit, zapomněl jsem dost slovíček.

paul1

Také jsem kdysi maturoval z ruštiny, ale dnes by jsem ruské slovíčka hledal jen velmi těžce